Avatar uživatele
Pokročilý

Účinnost antikoncepce?

Dobrý den, moje přítelkyně bere pravidelně antikoncepci "Stodette". Může mi někdo říct jestli je nějaká možnost otěhotnění i přes tuto konkrétní antikoncepci? Nebo přes antikoncepce obecně?

Předem děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

U hormonální antikoncepce to je kolem 0,1 - 1%, konkrétně to bude uvedené v příbalovém letáku.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

I přes antikoncepci se může otěhotnět - nic není na 100%


Avatar uživatele
Zlatý

Výrobci se sichrují, že uvádí určitou pravděpodobnost neúčinnosti. Ve skutečnosti je to ale dost často tak, že to ta ženská nebere, jak by měla a dost často to je tím, že ti to udělá naschvál. No a pak skončíš buďto v manželství a nebo u soudu, kde z tebe sedře co se dá, standardně 15-25 % tvojí čisté mzdy. Čili rada do života zní: raději ne do vagíny.


Avatar uživatele
Pokročilý

Pokud bere antikoncepci opravdu pravidelně a podle pokynů lékaře, tak je téměř nulové šance, že by otěhotněla!!


Avatar uživatele
Zlatý

Udělej si vasektomii a budeš mít klid :-D


Avatar uživatele
Zlatý

Snížená spolehlivost

Spolehlivost kombinované perorální antikoncepce může být za následujících okolností snížena: pokud pacientka neužívá obalené tablety pravidelně, pokud dojde ke zvracení nebo závažnému průjmu nebo z důvodu interakce s jinými léčivými přípravky.
Interakce s léky

Některé přípravky mohou vést ke zvýšení clearance pohlavních steroidů, což může vyvolat intermenstruační krvácení nebo vést ke ztrátě antikoncepčního potenciálu. Tyto účinky byly prokázány u hydantoinu, fenobarbitalu, primidonu, karbamazepinu a rifampicinu. Platí to pravděpodobně i u rifabutinu, efavirenzu, nevirapinu, oxkarbazepinu, topiramátu, felbamátu, ritonaviru, nelvinafiru, griseofulvinu a rostlinných přípravků, které obsahují třezalku tečkovanou (hypericum perforatum). Tyto přípravky zvyšují indukci jaterních enzymů.

U některých antibiotik (jako například ampicilin nebo tetracyklin) existuje podezření, že snižují účinnost kombinované perorální antikoncepce. Důvod tohoto nežádoucího účinku ještě není známý, ale může být spojen se sníženou enterohepatální cirkulací.

V případě přípravků, které indukují mikrozomální enzymy je nezbytné v průběhu jejich užívání a po 28 následujících dní bariérovou metodu. U antibiotik (kromě rifampicinu a griseofulvinu) postačí použití bariérové metody během 7 dní. Pokud se používání bariérové metody překrývá s běžným intervalem bez užívání přípravku Stodette, je nutné tento interval vynechat a začít s užíváním nového balení.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2869
Zlatý quentos 1360
Zlatý mosoj 1326
Zlatý Drap 1015
Zlatý led 628
Zlatý hanulka11 627
Zlatý gecco 625
Zlatý marci1 572
Zlatý Kepler 546
Zlatý Lamalam 534

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.