tomovka

U porovnání knížek s jejich zfilmováním mám psát jméno herců za každou zmíněnou postavu?

Mám psát jméno herců za každou zmíněnou postavu?

Anebo, když někde jinde jen krátce zmiňuju jaké postavy z knížky se tam objevují? Také tam mám ty jména psát?

Odpovědi
gecco

Pokud se zaměřuješ na film, bylo by vhodné uvést i jména představitelů daných postav – v souhrnu na začátku nebo konci (eseje?). Zejména pokud porovnáváš jejich herecké výkony či pojetí postav se svým dojmem z knihy.
Pokud spíše na knihu, stačí jména postav.