Avatar uživatele
Registrovaný

Týká se snížení podp.v nezam.i když odejdu z důvodu pozdních výplat(myslím §56 ZP)? Zpoždění cca 2měs.

od letoška se při ukončení prac.poměru z vlastního rozhodnutí snižují dávky v nezam. na44%.Jak je to v mnou popsaném případě?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ano týká (viz ustanovení § 44a zákona o zaměstnanosti).

Zákon nerozlišuje důvody, pro které bylo odstupné poskytnuto, ale zabývá se jen faktem, že uchazeč o podporu dostal odstupné... a basta !

Osobně to považuji právě v případě uplatnění okamžitého zrušení prac.poměru z důvodů neplacení mzdy ze strany zaměstnavatele (§ 56/b ZP) a následné povinnosti zaměstnavatele uhradit odstupné, za NESMYSL.

Zákonodárce to zjevně myslel jinak.

Zdroj: http://www.podnikatel.cz/zakon y/zakon-c-435-2004-sb-o-zamest nanosti/cast-druha-hlava-iii/

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.