Avatar uživatele
anonym

Tříleté děti nemají svůj stoleček v pokojíku. Jak opatrně říct, že svůj stůl na kreslení potřebují?

V pokojíku mají předškolní děti pouze 3 postele vedle sebe a nábytek na ošacení. Prý se tak dobře kojí. Jak přítelkyni přesvědčit, že takové uspořádání vede k výchově opic z lidí a že potřebují hodně z běžného lidského světa, stolečky, židličky, koutek.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, anonym, marci1 před 3823 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

prečo opatrne?
Treba ju postaviť pred realitu – teda že to treba.
Alebo ho rovno kúpiť a priniesť i so stoličkami.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Sůwa

Téměř to samé právě v této chvíli řeším. Dceři jsem nabídla, že miminům pod stromeček zasponzoruji stolek a židličky. Po několika jemných upozorněních aby něco vybrali jsem před 10 minutami dostala mail, že pojedou do Ikey koupit nábyteček cca za 600,–. Pro vlastní děti jsem si stolek, židličky a lavičku vyrobila sama… 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nuk nuk

Ono ale také záleží na velikosti pokojíčku a místností obecně… Moje děti také nemají v pokojíčku stoleček na kreslení – ba dokonce i tu šatní skříň mají u nás v ložnici a kreslit si holt musí v obýváku. Ale jestli se k nám přijedete podívat, budu ráda, když mi při velikosti daných místností poradíte, kam to dát.
U Vaší přítelkyně asi tedy nezáleží, jestli mají stoleček a jiné věci přímo v pokojíčku, ale jestli mají možnost kreslit si a jinak se rozvíjet. POkud jde jen o kus nábytku, tak dramaticky bych to neviděla. Pokud ale nemají takové možnosti ani obecně, nebo je maminka ani jinak k rozvoji nevede, pak to ošem také není otázka stolečku, ale psychologa…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Pokud je v pokoji dostatek místa pro stoleček a židličky, tak samozřejmě. Děti si u stolečku nejen kreslí, hrají různé hry, prohlížejí si knihy, časopisy apod. Moje známá má čtyřletá dvojčata a ty mají stoleček se židličkami přímo v obývacím pokoji, aby mohla být co nejvíce v přítomnosti rodičů. A jsou tam téměř pořád a stále něco tvoří. Na stolečku mají pastelky, skicáky, ap. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ary mne předběhl, ale napadlo mne totéž. Jakápak je tu zapotřebí opatrnost? Prostě stoleček a židličky kup, dones do pokojíku a přítelkyni řekni, že jí tím chceš udělat radost.
Kojit tříleté děti je opravdu nenormální a přítelkyně by se o tom měla poradit s lékařem. Nemáš to rozhodně jednoduché. Někdy je těžké udržet se, když vidíš blízkého člověka, jak dělá vyložené hlouposti. Jednoho dne si budete muset důkladně promluvit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Nuk nuk

Osobně si nemyslím, že kojit 3 leté dítě je nějak na škodu, spíš je to v naší kultuře nezvyklé. Navíc je naše společnost denně ovlivňována různými názory ze všech stran, z nichž většina se nás snaží naformovat do určitých standardů, abychom moc nevystupovali z řady. Délka kojení do toho, bohužel, patří také. Já jsem tedy obě děti kojila do 2 let a už tak jsem byla za „exota“. Přiznávám, že ani já jsem nepročítala všechny předchozí a ostatní otázky od Když, na to nemám časovou kapacitu. Nicméně i z téhle matně tuším, že problém bude trochu složitější, než je jen otázka kojení a stolečku.

před 3822 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Souhlas s Arygnoc 😉
K tomu kojení (ocko)

  1. nevíme (pokud to nebylo jinde) jaký je věk dětí (nebo jsou to vážně 3.letá trojčata?)
  2. Kojení 3. letých je přirozené, pouze v naší kultuře nenormální. Nenormální neznamená špatné. Podle některých odborníků je správné, když mezi 3. a 4. rokem děcko samo přestane vyžadovat kojení.

„V naší kultuře“ znamená v kultuře, kde byla dlouhá desetiletí snaha dát děcka v půlroce do jeslí aby matka mohla jít pracovat a aby děcko bylo správně vychováváno odborníky. Tato doba je naštěstí pryč, ale dědictví se budeme zbavovat ještě dlouho.

před 3823 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Dochy, Ty si občas neprohlédneš předchozí otázky tazatele? Kdybys to v tom to případě udělal, tak bys nepsal, že „nevíme“… Otázka na kojení tříletých dětí tu stejným tazatelem položena byla. Nemá uzavřený profil, tak si to můžeš ověřit.
Dceru mám lékařku, a ta jako maminka určitě respektuje nejen výchovné, ale hlavně zdravotní hledisko vývoje (včetně kojení) svých dětí. Lékaři jako odborníci ze zdravotního hlediska určili, že kojení by se mělo ukončit optimálně do konce druhého roku dítěte.
Kojení již po této době nesplňuje svou úlohu a měla by je nahradit normální strava.

před 3823 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

„když…
…Nelze kontaktovat…
…Uživatelovy otázky a odpovědi jsou privátní…“

Ani lékaři nejsou jednotní. 50% z nich studovalo v době kterou jsem popisoval a zbylých 50% se od nich učilo. Změny přicházejí pomalu.
A netvrdím, že třeba konkrétně vaše dcera nebo vy jste dělali něco špatně, nebo snad dětem ubližovali. Až na patologické vyjímky platí, že se každý snaží dělat pro své děti i pacienty to nejlepší co zná a co může. Jen názor na to co je nejlepší se liší od člověka k člověku a většinový názor se mění v čase. A ani většinový nemusí znamenat správný. Jen zavzpomínejte, kolikrát se za posledních 30 let změnil názor na zdravé potraviny. Už za komunistů se říkalo, že prezentované názory na potřebnost kravského mléka pro lidskou výživu se mění co půl roku podle toho, zda je mléka přebytek či nedostatek.

před 3823 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek