Pruzkumnik12

Trestní právo: Jak byste potrestali tyto pachatele?

Trestní právo: Jak by jste potrestali tyto pachatele?

Vyjmenuji Vám pár případů různých zločinů nebo přečinů. Některé se stali v ČR, jiné v zahraničí, jiné jsem si vymyslel.
Prosím nedbejte současných zákonů, ale napište, jak by měli být potrestáni podle vás. V případě trestu odnětí svobody (vězení) prosím napište počet let. Popřípadě můžete též trest zdůvodnit

  1. Sexuální vrah Chlouba bestiálně uškrtil čtrnáctiletou a pokusil se uškrtit šestnáctiletou
  2. Zrůda matka Veronika S. se pokusila otrávit vlastní pětiletou dceru
  3. Virgulák oloupil a zavraždil tři taxikáře
  4. Dosud netrestaný muž otrávil vraha, který o rok dříve extrémně brutálně zavraždil jeho syna.
  5. Feťák brutálně napadl důchodkyni, která přežila holokaust, čímž jí nechtěně způsobil smrt.
  6. Muž na její žádost koupil provaz šestnáctileté dívce, přestože mu řekla, že chce spáchat sebevraždu.
  7. Muž se porval se svým sousedem, s nímž měl dlouhodobé spory a při ráně pěstí ho nechtěně shodil na ostrý kámen, čímž mu způsobil smrt.
  8. Nebezpečný recidivista, který v minulosti přepadával důchodce, pobodal a oloupil známou tenisku.
  9. Muž v bance v Příbrami držel devět rukojmích.
  10. Samozvaný „Plyšáček“ zneužil jedenáct holčiček ve věku 5–7 let, přičemž s jednou měl opakovaně orální sex. A to i přesto, že se ho dlouhodobě ostatní pedofilové snažili umravnit kvůli jeho nevhodným příspěvkům.
  11. Muž si v parku počíhal na náhodnou ženu a přinutil jí k sexu
  12. Učitel měl sex se čtrnáctiletou dívkou
  13. Muž v opilosti osahával desetiletého chlapce a po vystřízlivění sám zavolal policii.
  14. Gang z Litvy v Teplicích vyloupil se zbraní v ruce klenotnictví, čímž způsobil mnohamilionovou­ škodu.
  15. Mladík vypálil historický kostel z šestnáctého století v Třinci.
  16. Muž opakovaně řídil těžce opilý
  17. Muž vezl těžce opilý vlastní bezbrannou pětiletou dceru
  18. Muž jel na červenou a kvůli tomu srazil a zabil chodce
  19. František Procházka ukradl půl miliardy.
  20. Muž v Klatovech na Facebook lživě napsal, že chystá teroristický útok, aby viděl reakce lidí
  21. Muž v Prachaticích týral štěně a zlomil mu nohu
  22. Švéd z Česka organizoval mezinárodní obchod s pervitinem
  23. Češka pašovala do Pákistánu 9 kilo heroinu
  24. Muž nenahlásil, že jeho kamarád připravuje zavraždit svojí manželku
  25. Muž prodával pervitin dětem

JAK BYCH JE POTRESTAL JÁ

1. Sexuální vrah Chlouba bestiálně uškrtil čtrnáctiletou a pokusil se uškrtit šestnáctiletou
doživotí, vražda bez polehčujících okolností by měla být vždy doživotí

2. Zrůda matka Veronika S. se pokusila otrávit vlastní pětiletou dceru – doživotí

3. Virgulák oloupil a zavraždil tři taxikáře – doživotí

4. Dosud netrestaný muž otrávil vraha, který o rok dříve extrémně brutálně zavraždil jeho syna. – podmínka a psychiatr

5. Feťák brutálně napadl důchodkyni, která přežila holokaust, čímž jí nechtěně způsobil smrt. – doživotí

6. Muž na její žádost koupil provaz šestnáctileté dívce, přestože mu řekla, že chce spáchat sebevraždu – čtyři roky

7. Muž se porval se svým sousedem, s nímž měl dlouhodobé spory a při ráně pěstí ho nechtěně shodil na ostrý kámen, čímž mu způsobil smrt.
pět let

8. Nebezpečný recidivista, který v minulosti přepadával důchodce, pobodal a oloupil známou tenisku. – doživotí

9. Muž v bance v Příbrami držel devět rukojmích – 12 let

10. Samozvaný „Plyšáček“ zneužil jedenáct holčiček ve věku 5–7 let, přičemž s jednou měl opakovaně orální sex. A to i přesto, že se ho dlouhodobě ostatní pedofilové snažili umravnit kvůli jeho nevhodným příspěvkům.
12 let

11. Muž si v parku počíhal na náhodnou ženu a přinutil jí k sexu
10 let

12. Učitel měl sex se čtrnáctiletou dívkou – podmínka a zákaz práce ve školství

13. Muž v opilosti osahával desetiletého chlapce a po vystřízlivění sám zavolal policii – podmínka a léčba protialkoholní a sexuologická

14. Gang z Litvy v Teplicích vyloupil se zbraní v ruce klenotnictví, čímž způsobil mnohamilionovou škodu – 12 let

15. Mladík vypálil historický kostel z šestnáctého století v Třinci – 15 let

16. Muž opakovaně řídil těžce opilý – 15 let a zákaz řízení na doživotí

17. Muž vezl těžce opilý vlastní bezbrannou pětiletou dceru – doživotí

18. Muž jel na červenou a kvůli tomu srazil a zabil chodce – 15 let

19. František Procházka ukradl půl miliardy – 10 let

20. Muž v Klatovech na Facebook lživě napsal, že chystá teroristický útok, aby viděl reakce lidí – podmínka

21. Muž v Prachaticích týral štěně a zlomil mu nohu – 6 let

22. Švéd z Česka organizoval mezinárodní obchod s pervitinem – doživotí

23. Češka pašovala do Pákistánu 9 kilo heroinu – 15 let

24. Muž nenahlásil, že jeho kamarád připravuje zavraždit svojí manželku – 5 let

25. Muž prodával pervitin dětem – 13 let

Nejlepší odpověď
jáára

Tohle číst nebudu.

Další odpovědi
Mp2

Jsi šilenec…15 let za opakovane řízení v opilosti..
Ale za to, ze jednou veze svou pětiletou dceru doživotí…

Ty nerozumíš tomu, že malé holce pošleš tátu do vězení ?…

Když otec z nedbalosti usmrti 2 ze 3 svých děti, dostane podmínku a zakaz činnosti…
Prosté nemůžeš člověku v takovém stavu dat trest vězeni a jeho dítěti vzít otce..

Já jsem mél autonehodu, kterou jsem nezavinil..
Málem jsem si šel na dva roky sednout neprávem.
Nebýt soudnich znalců, tak by to bylo zlé… Narovinu ti říkám, že bych v takové situaci radši skočil pod vlak, než abych si šel neprávem sednout..
Lidi tvrdili věci, které nebyly pravda jen proto, aby se sami nevystavili trestnimu stihani…

Pokud na to nemáš vzdélani, vůbec o trestech nepřemýšlej…
Ono se přihlizi i k tomu, jak na tom jsi, zda jsi už někdy byl trestaný atd.. Je tu milion véci, kterými si polepšiš .

Dobře udélaš, když si přečteš mraky spisů k jednomu připadu a NESTRANNĚ rozhodneš…
Potom se podívej, jak rozhodl soud…

Drap

Co by, kdyby je nesmysl. Kohokoli lze trestat pouze podle platných zákonů.

Edison

Všechny tyto činy mají v Tr.Záku svoji trestní sazbu.

Klaproth

Jaký navrhujete trest za otázku delší než 3 věty? Já doživotní zákaz používání internetu.

Palpatine

Ty tvoje tresty se mi zdají dost přehnané. Vážně dáš doživotí za převoz pětileté holčičky v opilosti ale jen 12 let za zneužívání dětí?

Kromě toho dáváš doživotí i za ne tolik vážné činy nebo příliš vysoké tresty. S tvým soudnictvím by ty kriminály byly přeplněné k prasknutí.

zjentek

Všem provaz!

Hungalabunga

Soudce by měl mít po ruce psychologa, pak by trest odnětí svobody bylo o ničem jiném.

Pruzkumnik12

@Mp2 U toho převozu dcery v opilosti mně jde především o to, že někdo úmyslně ohrožuje život toho, koho by měl mít nejraději a zároveň toho, kdo se nemá žádnou šanci pachateli postavit na odpor fyzicky ani psychicky.

U těch nehod je velký rozdíl, způsobí-li je někdo obzvláště nebezpečným jednáním (opilost, jízda na červenou, nebezpečné předjíždění) nebo jen nepozorností, přehlédnutím, porušením rychlostního limitu o dva km apod..

V prvním případě bych dával vysoké tresty včetně doživotí, jelikož již samotná činnost, kterou je způsobená smrt, je vysoce nebezpečná. V druhém případě krátkodobé vězení nebo podmínku.

Pruzkumnik12

@Palpatine Jo, protože převozem v opilosti úmyslně vystavuje riziku smrti bezbranné dítě, které nemá vůbec žádnou šanci se tomu ubránit. Zneužíváním způsobuje újmu na psychickém zdraví, ale řízením v opilosti může způsobit smrt. A být zneužitý je pořád lepší, než být mrtvý. Navíc u těch holčiček byla šance, že to jejich rodiče nějak zjistí a nahlásí to, zatímco u té převážené to nemohl zastavit nikdo.
Co se týče trestů, tak jsem se rozhodoval podle závažnosti a nebezpečnosti činu a možností nápravy. Pachatele zneužívání lze po propuštění zneškodnit chemickou kastrací v kombinaci s prášky, ale opilého řidiče napravit prakticky nelze.
Spíš se zde projevuje to, že si to podvědomě vztahuješ na vlastní děti, tudíž tě tolik nešokuje ten, kdo ohrožuje vlastní děti, ale ten, kdo ubližuje cizím dětem.
Nicméně tvůj názor plně respektuji.

Palpatine

Děti nemám, ale kdybych měl, tak bych jim rozhodně nikdy neubližoval ani je neohrožoval.
A co se týče toho zneužívání, no neví jestli je lepší být znásilněný než mrtvý. Mrtvý už necítí nic, ale zneužitý má trauma na celý život. Hodně obětí znásilnění končí v životě hodně špatně.
K tomu řidiči, samozřejmě jeho chování nějak neschvaluji. Rozhodně by si za to trest zasloužil, ale doživotí mi připadá moc kruté, jestliže se nikomu nic nestalo. Pokud by ovšem nehodu způsobil, tak by měl následovat trest vyšší. Doživotí je ale velmi přehnaný trest nebot takový člověk by měl mít šanci na nápravu.

Pruzkumnik12

Tak zrovna v případě toho „Plyšáčka“ tam asi ty dlouhodobé následky budou. Je to jediný z těchto případů, kde mám k dispozici spis, ale nemohu ho zveřejňovat
V případě toho učitele tam nejspíš tak vážné následky nebudou, takže jsem dal nižší trest.

Jinak, jestli je lepší být znásilněný nebo mrtvý, tak sice nikoho znásilněného (pokud vím) osobně neznám, ale znám víc lidí, kteří mají různými věcmi negativně ovlivněný život. Znám dva mentálně retardované (jeden z nich je i silný autista), znám vozíčkáře, znám slepé a nikdo z nich si nestěžuje a rozhodně by nechtěl zemřít, naopak si žijí spokojený život. Občas může být důsledkem znásilnění i sebevražda, ale většinou to není tak hrozné, jako smrt.

K tomu řidičovi, tak tam nejde provést nějakou léčbu, která by víceméně zneškodnila.

ivzez

S tím učitelem nemáte pravdu. Celoživotní trauma může mít po znásilnění i dospělá znásilněná žena.

Učitel „neměl sex“, ale zneužil (znásilnil) čtrnáctiletou dívku, která ve svém věku nemůže podle zákona dát k sexu souhlas.
Zneužil dítě, za které odpovídal…

A nejspíš vy/zneužil i svého postavení.

Pruzkumnik12

Kdyby jí znásilnil, tak bych dal 12 let, jenže on „jen“ zneužil dívku, která byla jen o několik měsíců mladší, než jiná, se kterou by to mohl mít legálně (ač by to bylo nemravné i tak). Neuělal správnou věc a má být potrestán, ale s někým, kdo zneužije bezbrannosti vlastní dcery k tomu, že úmyslně ohrozí její život, je to naprosto nesrovnatelné.

ivzez

To zneužití JE znásilnění → připomínám, že ta dívka nemohla dát souhlas.

Pruzkumnik12

Právě, že dala souhlas. Sex s dítětem bez souhlasu je znásilnění (tam bych dal 10 až 15 let nebo doživotí) a se souhlasem je zneužití (tam bych dal 1 až 10 let).
Takže bys tomu učiteli dal doživotí a kdyby byla o tři měsíce starší, tak bys ho poplácal po zádech?
A když někdo zcela úmyslně ohrozí život vlastní bezbranné dcery, která je mu ještě víc svěřena a je na něm závislá mnohem víc, než ta čtrnáctiletá na tom učiteli, tak je to podle tebe na podmínku?