Bumbes

Totalitní hádanka – nejhorší rok

Který rok byl pro ČSSR nejhorší?
Doplňuji:
1913 …

  • Narodil se Husák a v Plzni vyhořel pivovar.

Nejlepší odpověď
kropitko

Doplňuji pro ty,co nechápou moje myšlenkové pochody. Samozřejmě,že rok 1968 stál za prd,ale otázka zněla ,který rok byl pro ČSSR nejhorší,já myslím,že to bylo 28.března 1990,jelikož ČSSR jako taková zanikla.....

Další odpovědi
annas

Když Ježíšek zestárl, narostly mu vousy a stal se z něho Děda Mráz. Rok už nevím.

Kdyby nešlo o hádanku, nejhorších roků se dá uvést několik. Asi to bude překvapení.

mosoj

Bumbes : Jsem dost starý, ale co se stalo za Rakousko-uherska mě opravdu nebolí.

dudu

Beze sporu šlo o rok 1968, kdy 21. srpna k nám vpadly armády pěti „spřátelených států“.
Ráno toho dne jsem zrovna jel autobusem a dodnes mě mrazí při vzpomínce na tu hrůzu a beznaděj, co bude vlastně dál. Před tím se vše začínalo slibně vyvíjet k lepšímu a možná budete překvapen, ale náš HDP na hlavu byl tehdy na úrovni Rakouska, daleko před Itálií atd.

A jak na tom je Česká republika, kdy že jste se Bumbesi narodil? /bez urážky/.

anonym

Spiritus

nezažila jsem ale zajímalo by mne proč so kropitko mysli ze 1990?

Bumbes

Koukám, že ironický kontext hádanky „totalitní“ je pro některé nepochopitelný … také se divím, že tu ještě neni připomínka k datu, které zmiňuje události před vznikem ČSSR.
Ale ve smyslu otázky to není vyžadováno a vliv na ČSSR tyto události měly opravdu dost podstatné.

annas

Nebudete věřit, ale začala jsem psát poznámku, ale pak jsem si to rozmyslela. Nebyla jsem si jistá, kdy plzeňský pivovar vyhořel.
Husáka jsem samozřejmě pochopila, protože totalitě vládl, ale význam pivovaru beru tak, že dodával pivo na domácí trh, vyvážel je do socialistických zemí, ale i do kapitalistických, takže přinášel devízy.

Takže brala bych to tak, že Husák byl mínusem pro náš stát a plzeňský pivovar plusem.

Bumbes

oprava: Rakousko-Uherskou připomínku tu už zmínil ‚mosoj‘

kropitko

to dudu,Bumbes už v roce 1968 chodil do školy,takže on není tak mladý,on jen tak vypadá…klobouk dolů Bumbes fakt vypadáte dobře…

Bumbes

mohu doplnit, že jako školák jsem byl r. 1968 na Slovensku u prarodičů na prázdninách a „vstupce“ jsem viděl, jak celou noc projíždějí v plné zbroji skz vesnici Muráň.

Bumbes

*skrz vesnici