Salima

Topení v paneláku

Když jsme založili společenství vlastníků, odkoupením bytů v paneláku, je tam osm nadzemních podlaži, na každěm podlaži tři byty, tj. 24 bytu, bylo ve smlouvě uvedeno, že pět let nesmíme odebírat teplo od jiného dodavatele, než na který byl doposud náš panelák napojen. Jak je to nyní? Nevíte, zda je možné např. místo prádelny nebo tam, jak jsou nyní čerpadla, vybudovat vlastní kotelnu pro topení a ohřev vody? Plyn je tam zaveden a po počtu kolik nás stojí teplá voda a topení, se mi letos už udělalo špatně. Nikdo nám neřekne co budeme platit za GJ či v čem se to měří, a ztráty, prý na prý na patě domu, v tisícových částkách, nám normálně přičítají k vyúčtování. Rozdíl mezi rokem 2007 a 2008 při NIŽŠÍ spotřebě, je o 7 000 Kčs vyšší !!!!!!!!! A spotřeba teplé vody , protože se nám odstěhovali děti z bytu do svého, je u nás o 70 kubíků nižžší !!!!!

Nejlepší odpověď
kenyrts

ta vaše otázka je na vysvětlování dost složitá,ale možná,že by vám pomohla tato stránka:

Zdroj: http://spolecen­stvi.okinfo.cz/