Paulovič

Tomáš Baťa Zlín

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda je možné přihlásit se na nějakou exkurzi po „stopách Tomáše Bati“. Třeba že by byla prohlídka Baťova mrakodrapu, nějakých výrobních hal, nebo výrobních závodů a pokud ano, tak kde bych si mohl exkurzi zaplatit. Hledal jsem na webu ale asi spatně.

Děkuji Roman

Nejlepší odpověď
Hlada

Organizovanou exkurzi nejspíš nikdo nepořádá. Mrakodrap je po rekonstrukci veřejně přístupný. V přízemí je otevřený výtah, původní klimatizační jednotka, měřicí přístroje, model skeletu, je tam také muzeum obuvi. Opět je veřejně přístupná terasa. Také je částečně přístupná Baťova vila. Na opuštěné chátrající bloky bývalých výrobních hal je smutný pohled. „Exkurze“ s přílbou na hlavě je možná.