To je ta vytoužená demokracie?

Před malou chvíli dudu položil otázku a postěžoval si na dnešní život v demokratickém Česku a jak vidno, jsou zde ubozí lidé, kteří mají jiný, pro mne nepochopitelný, ná­zor!

Vím, bude táto otázka záhy smazána, ale napsat jsem to musel. Stydím se za vás, milí spoluobčané, kteří demokracii vidí růžovými brýlemi!
Doplňuji:
Pokud ten ubožák má jiný názor, nechť ho sdělí všem přispevovatelům a nemaže otázku.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Otázku jsem nečetla a nevím o co jde, ale pokud má někdo jiný názor, nemusí nutně být ubožák. To, že je ten odlišný názor pro tebe nepochopitelný, přece neznamená, že musí být nesprávný.

Další odpovědi
anonym

Tak bohužel, tuto otázku jsem nepořídil ani zaznamenat (nesedím stále u počítače).
Ale jinak souhlasím, TOTO U NÁS NENÍ DEMOKRACIE, protože v rozvinutých demokraciích po zveřejnění skandálu politici odstupují a lidi demokracii uznávají.U nás, kdo nemá stejný názor jako modří ptáci, tak je zatracován, hanoben či jinak zneuctěn (sprostá slova, vulgarismy atd.)
Doplňuji:
Tak tohleto se u nás stát nemůže.....Premiér australského svazového státu Nový Jižní Weles Barry O´Farrell dnes rezignoval kvůli korupčnímu skandálu.....
Toto je demokracie a ne ta naše kde se to hemží skandálama a NIKDO neodstoupí.

Nuk nuk

Demokracie = vláda lidu. Smyslem demokracie je, že si lidé mohou podle své vůle zvolit takovou vládu, složenou z takových lidí, kteří jim budou nejvíce vyhovovat. Zároveň demokracie znamená pro lid možnost referend, peticí a jiných způsobů, jak vyjádřit souhlas nebo nesouhlas s tím, co daná vláda zrovna dělá. Demokracie ale neznamená automaticky blahobyt ani to není režim nijak ideální. Ideální ani být nemůže, protože lid sestává z jednotlivců a každý považuje za ideál něco jiného. A koneckonců, ani lid není moc dobrý vládce, každý máme nějaké ty vrtochy a vady, různé názory, které pak vedou až k chybám režimu.
Nemyslím si, že je demokracie nějaké úžasné zřízení, ale je mi milejší než totalita.

Mirdas

Demokracie se nedá nařídit, do ní člověk musí dospět.
To že se v tomto státě tato šance zneužívá opravdu demokracie nemůže.
Chyba je zcela jinde i když to spousta lidí nechce slyšet.

jpau

Tak většina lidí (viz zdejší vzorek) si plete „demokracii“ a „slušnost“ což jsou věci, které nemusí nutně snoubit.

Demokracie umožňuje občanům tvořit svůj stát. Bohužel občané naší republiky jsou vesměs ignorantni, kteří nejsou schopni ani vlastní sebereflexe natož odpovědně rozhodovat o budoucnosti státu. Uvědomme si, že stát a vláda v demokratické společnosti přesně reflektuje společnost. Myslím si, že vlády za poslední období tuto myšlenku přesně potvrzují – tzn. ano, toto co je zde JE DEMOKRACIE.

Chcete-li tedy něco změnit začněte u sebe, sedět u počítače a nadávat na Kalouska/Neča­se/Sobotku/Ba­biše/Doplň jméno není konstruktivní posun k lepšímu.

Fyzik

Jak říká jpau, všichni říkají, že tu není demokracie, ale demokracie je vláda lidu, a ta tu je. Samozřejmě že je třeba to s demokracií nepřehánět, protože jak je známo (ne ale často zdůrazňováno), extrémní formou demokracie je anarchismus.

Rozšiřování demokracie je možné tehdy, kdy je země plná zodpovědných občanů. My sice mnoho politických práv máme, ale ještě nemáme dostatečnou zodpovědnost, necháme se krmit demagogy, takže si myslím, že na věci jako např. přímou odvolatelnost politiků bychom měli mít pravomoce jen ve velmi omezené míře. Všechno je to o lidech.

dudu

ad Lamalam: snad se nemýlím, když trpím pocitem, že demokracie je především o diskuzi a vzájemném pochopení. Mazal však důstojný dialog odmítl a jako nějaký ubohý diktátor skrytý za anonimitou nepohodlný názor zahodil!

led

skúste napísať adminovi, pokiaľ nebola odstránená, ale len skrytá, mohol by ju zviditeľniť.
Prípadne skúste položiť otázku znova, tak aby to bola jasná otázka (v zmysle pravidie, kodexu) možno s inou formuláciou , nečítala som ju, neviem posúdiť prečo mohla byť nahlásená.
Ako som si všimla, dnes bolo viac „zneškodnených“ otázok, medzi nimi podľa mňa aj niekoľko nevinných.

dudu

Otázka vyvěšená v kat. „zábava a ostatní“ byla smazána., její obsah zněl takto:

Vaše otázka: Chce to klid a nohy v teple nebo hůl do ruky?
Respektive nám nezbývá než jen hořce plakat a proč:

  • ráno jsem doma prováděl inventuru použitelných velikonočních přání. Zaujal mě odněkud vyhrabaný starší lístek, kde byla kdysi nalepena platná známka v hodnotě 50-ti haléřů – dnes stojí třínáct korun.,
  • v srpnu mně bude pětašedesát a tudíž mám povinnost požádat svého obvodního lékaře o vystavení řidičského osvědčení. Pragmaticky jsem uvažoval, že jako součást pravidelné a pojišťovnou hrazené preventivní prohlídky požádám také o vydání povolení moci nadále usedat za volant. Bohužel mě můj přítel rychle vyvedl z omylu. Jde o dva neslučitelné výkony a za potvrzení způsobilosti si páni doktoři účtují nejméně tři stováky.,
  • chtěje si udělat potěšení, strčil jsem bezelstně hlavu do místních lahůdek. Ihned mne zaujala nabídka domácího uzeného, ovšem jen do doby než jsem zjistil, že za kilo chtějí 280 korun!

Po rekapitulaci všech zmiňovaných faktů jsem se rozhodl, že kašlu na hmotné statky, budu ignorovat všechny širuňky a raději – vám všem vážení přátelé zde a nyní popřeji:
moc a moc krásné Velikoce plné jarní pohody.

byla smazána administrátorem z důvodu: Ostatní.
Otázky a odpovědi, které nejsou v souladu s kodexem serveru, nebo neodpovídají zaměření serveru mohou být administrátorem smazány.
Odpovědi.cz

zzzzz

Chce to klid a nohy v teple:-)

zzzzz

Mazal nezahazuje pouze svůj dialog, on brání v dialogu i nám.
A to je to, co mě tady štve:-((((((((((((((

zzzzz

Možná by pomohlo, kdyby po vrácení otázky (což admin občas činí) byla otázka dána dopředu.
Pokud je někomu otázka neprávem odstraněna, tak by na to neměl doplatit.