auluk

Tloustne se po kapačkách ?

A případně jak dlouho by na nich musel člověk být aby bylo vidět že přibral

Nejlepší odpověď
anonym

To je hloupost. Zvlášť u dlouhodobých ležících by neriskovaly nemocnice, že jim pacienti budou tloustnout a že s nimi bude stále se zhoršující manipulace.
Navíc záleží na tom, jaký druh kapačky pacient dostává a většinou se nejedná o druh umělé výživy. I její dávkování je přísně omezeno, protože návykem na umělou výživu by si tělo odmítlo po léčbě zvyknout zpět na běžnou stravu.
Je to jako s vitamíny a minerály. Pokud je organizmu budete dlouhodobě dodávat formou tablet, přestane být organizmus schopný brát si tyto látky z potravy.

Další odpovědi
briketka10

kdyby Ti dávali B12 tak ano a z jinými nemám zkušenost jestli i po glukóze to nevím..
mamce dávali kapačku naředěnou s glukózou a ještě s něčím
Doplňuji:
tu B12 dávali taťkovi byl strašně hubený, dehydrovaný, nemocný a přibral docela hodně..

venkovan

Na vojně jsme po kapačkách hubli.
Když jsme se stali mazáky, tak po kapačkách hubli zas noví bažanti.

zzzzz

Kapačky (fyziologický roztok) jsou většinou jen voda a kuchyňská sůl, ta je tam pro udržení vody v těle. Někdy se přidává i draslík, ale toho se tam může dát jen strašně málo. Neznám nikoho, kdo by po kapaku přibral, je to převážně jen na udržení hydratace. Pro další výživu se to pak kombinuje třeba s nutridrinky atd.
Doplňuji:
Umělá výživa se většinou nepodává do žíly, ale nosogastrickou sondou (hadička přes nos směrem do žaludku), nebo pegem (vývod přes břicho do žaludku). Je důležité, aby docházelo i u bezmocného člověka k trávení. Proto, se krmí hlavně takto, nitrožilní podávání výživy je až na posledním místě.

mosoj

Je třeba napsat jaký druh infuze myslíte . Jinak jsou všechny odpovědi k ničemu. Intravenózně se podává kde co.
Možné to je , ale opravdu jenom po iunfuzích které jsou k tomuto účelu určené.
Doplňuji:
Kde je psáno že lidově „kapačka“ musí být výživa. Intravenozně se podávají fyziologtické roztoky, léky i antibiotika .

Damiana

Je více druhů infuzí (kapaček, umělé výživy):

  • pro parenterální výživu (cukry, aminokyseliny, tukové emulze)
  • pro poruchu složení a množství tělních tekutin
  • jako náhrada krevní plazmy.

Předpokládám, že ti jde o prvně jmenovanou.
U parenterální infuzní léčby, která se používá mimo jiné i na léčbu mentální anorexie, podvýživy, u nedonošenců, atp. se předpokládá, že jedninec přibere na váze (ovšem rychlý nárůst hmotnosti někdy znamená jen větší zadržování hmoty a to je pak komplikace). Podvyživené tělo dostává perfektně namíchaný koktejl živin, které by měly plně nahradit stravu, jíž nemůže (nebo nechce) přijímat.

Pokud tě zajímá detailní rozbor tohoto druhu infuzní léčby, podívej se do odkazu.

http://www.wi­kiskripta.eu/in­dex.php/Paren­ter%C3%A1ln%C3%AD_v%C3%B­D%C5%BEiva_(pe­diatrie)

Doplňuji:
Oprava/omluva

  • jedinec-
  • zadržování vody, ne hmoty – 🙂