SonsyMite

Tlak v pneu MTB

Jaky tlak si mam dat do pneu?
Pojedu na MTB jak po silnici, tak po polni ceste, tak i po kamenite ceste i ve lese. Vazim cca 93kg.
Odhaduji spravne tak 2.5 ?
Diky predem
Doplňuji:
Mam
Přední plášť MAXXIS SPHINX 26×2.10"
Zadní plášť MAXXIS SPHINX 26×1.95"
pak mam doma jeste
http://www.mo­jekolo.cz/fast-fred-26x2.0-drat

Nejlepší odpověď
dave09

Předně bych se řídil tím, co je napsáno na plášti. A vzhledem k tomu, že budete jezdit i po silnici bych foukal k horní hranici. To bude asi něco přes 3.

Další odpovědi
Ar

Záleží jaká je to pneu, na každé je napsám max.tlak.
Pokud jde o MTB tak počítej, že do terénu je potřeba tlak cca 3.5 atm.
Když nafoukáš gumy na 2.5 a vlítneš na kamenitou cestu, garantuju ti,že budeš lepit. Né že bys přímo píchnul, ale prorazíš to o ráfek. Jestli používáš duši tak duše určitě, záleží jaký kámen chytneš. Klidně to odnese plášť i ráfek.
Druhá věc je, že při malém tlaku se zvýší valivý odpor a pak se nadřeš. Když navlíkneš nějaké 1.9 tak klidně i 4 atm. Já osobně vozím Continental Xkinfg 2.2 a foukám na 3.5 atm.
Doplňuji:
Popravdě hodně staré modely plášťů. Ten Maxxis sem nejezdil, ale podle vzorku v terénu moc nepodrží. Je to na takový lehký terén a hlavně zpevněnou cestu.
Nevím proč na kolo dali každý plášť jiný, ale já bych hodil 2,1 dozadu.
Ty SCHWALBE Fast Fred jsou taky asi deset let starý model. Do terénu jsou lepší než ty Maxxis, ale počítej s tím, že na nich nalítáš tak 2500km. No ,ale cana nových plášťů není zase u drátové verze tak vysoká. U kevlaru je to horší.
Jinak značka SCHWALBE je dobrá značka i ten Maxxis není nejhorší, jen záleží co chceš jezdit. Jestli víc terén a nebo sinice a cesty.

honza19hk

maximální tlak je udán na plášti.Lepší je nafoukat na tvrdo než jet po měkkým,víc se nadřeš jak po silnici tak ale i v terénu.Pod­huštěný gumy na kole v terénu stejně moc nepomůžou,kolo není Tatra..Spíš je to otázka vzorku.