Avatar uživatele
anonym

Tip na fotoaparat ( max. do 10 t. ) Diky. -iv-

Doplňuji:
Jsem zacatecnik a pro me je : cim jednodussi obsluha , tim lepsi. ! 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? rynek878, chudst, Pecudka, Deli, anonym před 4708 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Zdarma lze zapůjčit D-test v knihovně (já si půjčuji na opencard). Jinak pro začátečníky lze dnes sehnat už od 2 tisíc, např. na Alzasoft.
Nabízí se postup, nechat si poradit v kamenném značkovém obchodu a pak se na týž typ podívat na netu. Rozdíly v cenách bývají 20–30%.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Pro začátečníky jsou vhodné kompakty. Doporučuji poohlédnout se zde:
http://www.di­gimanie.cz/wiz_e­asy.jsp

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Chtělo by to stanovit si prioritu vlastností, které požadujete. Rozměry, pohotovost, možnosti nastavení, výměnné objektivy, optický hledáček, možnost RAWu, bracketingu, uživatelského nastavení WB, rozsah transfokátoru, druh baterií, možnost nahrávání videa. Z toho vyplyne, jestli to má být kompakt, pravá nebo nepravá zrcadlovka. Pak se můžete podívat třeba přes Seznam/Zboží, co jednotliví výrobci nabízejí do vaší cenové hranice a ověřit si vybrané typy v recenzích. Buď již ve zmíněném dTestu nebo na www.fotorgafo­vani.cz.
Z vlastní zkušenosti nedoporučuji zdánlivě jednoduchý kompakt, ve kterém je nutné se ke každé funkci složitě proklikat přes menu. Je to v praxi nepoužitelné. Stejně tak je nepraktický foťák bez optického hledáčku. Na slunci není displej vidět, nedá se na něj ostřit. Jestli chcete jednoduchý záznamník, pak stačí cokoli kolem 2–3 tis. na tužkové baterie. Jestli chcete utratit 10 tis., můžete už uvažovat o pravé zrcadlovce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ponytail

Doporučuji si sehnat vydání časopisu dTest, kde se testování fotoaparátů celkem pravidelně věnují. Já jsem vybírala podle nich a vybrala jsem správně:-)
Doplňuji:
A ještě mě napadlo, že by bylo dobré uvést, jak budete fotoaparát používat. Jestli jen na běžné momentky (fotografování na výletech, oslavách, s přáteli apod.), nebo jste jste pokročilejší uživatel.

Upravil/a: Ponytail

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
casey

Zalezi k jakym ucelum fotak potrebujete. Ja mam rad fotaky s vetsim zoomem. Tudiz dnes bych si koupil CANON PowerShot SX30 IS. Velky rozsah, opticka stabilizace, moznost nahrani videi v HD, proste krasa. Ale na druhou stranu, do kapsy to neni a to je taky zasadni kriterium, ktery hodne uzivatelu vyzaduje. Drive jsem mel fotaky 2. Kvalitni a do kapsy. Nyni do kapsy uz nahradil mobil a kvalitni zustava.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pecudka

Mám tento a jsem maximálně spokojena
http://www.al­za.cz/nikon-coolpix-s2500-red-d221249.htm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Podle zadání ti vyhoví v podstatě cokoli a z naspořených 10 tisíc můžeš takových 8 ušetřit. Až ti bude jasné, co, jak, kde nebo jestli vůbec chceš fotografovat, rozhodneš se samostatně. Zatím se nauč základům, k čemuž stačí jakýkoli výběr z běžného sortimentu nabídky. V dobách analogu bych doporučil Pionýra.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Tož tady je taky něco.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/testy/236106-nejlepsi-fotoaparaty-na-letni-dovolenou.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek