tomsab

Máte někdo tinnitus? Jak byste ho popsali? Dokázali jste se ho zbavit, anebo jste se s ním naučili žít?

Za všechny informace budu moc vděčný. Posledních 5 dní zažívám nepřetržité pískání v uchu/hlavě.

Nejlepší odpověď
led

Pískanie, šumenie volané tinnitus možno potlačiť, ale podľa mojich osobných skúseností je treba si na to zvyknúť a dokázať s tým žiť.
Poznám zvukárov, ktorí majú tinnitus a napriek tomu dokážu kvalitne pracovať.
Skúste najprv navštíviť ušného lekára a nechať si spraviť audiomeranie. V niektorých prípadoch nemusí ísť o tinitus, ale zanesené zvukovody (napriek umývaniu). Možno bude stačiť „ušný špric“

Poznámka: mnohí ľudia si totiž často čistia uši rôznymi vatičkami na tyčkách a maz miesto toho, aby vypláchli, práve ešte viac zasúvajú až k membráne bubienka. Potom vám ušný lekár vyšpricuje uši a ajhľa, vy počujete a šum, piskot zmizol.
Iná príčina je zjazvený bubienok vplyvom hlasnej a nárazovej hudby.

Podľa mojich skúseností života s tinitom je dobre sa naučiť rozoznávať tóny, hlasitosť zvuku s vnútorným vylúčením parazitného „ružového“ šumu. Je to, ako keď Eskymák, ktorý žije viacmenej v málofarebnom prostredí (hovorí sa o ňom ako farboslepom), napriek tomu dokáže svoje predstavy vyjadriť v čistých a žiarivých farbách.

dodatok:
1– na tému tinitus, tinnitus tu bolo položených viacej otázkok: https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=tinitus%2C%20tin­nitus

2 – miesto ušnej paličky s vatou používajte radšej audiospray.

Další odpovědi
da ny

Hledat, zkoušet s pomocí lékařů. I bez nich.
https://www.bi­omag.cz/tinni­tus-usni-selesty-piskani-v-usich/?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=F02
Stává se, že i „nebo.....“, je jediná možnost.
http://www.ftn­.cz/tinnitus-716/
atd.

Schluker

Mam ho a projevuje se mi stalym piskanim v usich. Proste jsem si za ta leta, co ho mam, zvyknul. Dulezite je, jak vzniknul. Loni jsem byl na koncertu a tyden po tom mi piskalo nesnesitelne v jednom uchu – stal jsem moc blizko reprobeden. Krome toho, ze to bylo neprijemne to taky znacilo trvale poskozeni sluchu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.