Capik166

Tetování – co znamená znak nekonečna?

Nejlepší odpověď
alenad

Ležatá osmička – ve skutečnosti se také nazývá uroboros. Vím, že když se řekne uroboros, mnohým se vypaví kruh a had, který je zakousnutý ve svém ocásku. Velice podobně se může také tento symbol ležaté osmičky zobrazovat, zase jako had, který si kouše ocas.
Tento znak si je s kruhem velmi podobný i v tom, co oba symbolizují. Nekonečno. To, že když jedna věc končí, druhá zase začíná. Také věčný koloběh života a cyklus všech věcí.
Tento znak hlavně znamená nekonečno, co se týče času a prostoru.

Doplňuji:
Jen pro zajímavost a možná trochu pro přiblížení:
Mohli jste se se symbolem Uroboros setkat v seriálu Červený trpaslík. Díl se jmenuje Uroboros a dozvídáme se tu, že jeden z hlavních hrdinů jen sám svůj otec. Tak je tady vidět ta provázanost a také nekonečno v prostoru a čase.

Další odpovědi
honza19hk

ležatá osmička je ležatá osmička.Znamená nekonečno, o dalším jejím významu nevím.