annas

Terapie má člověku pomáhat. Jsou však i terapie, které škodí?

Nejlepší odpověď
anonym

Asi nejvic zalezi na cloveku , ktery terapii provadi . Jestli by mela nekomu skodit samotna terapie , tak to snad ani neni terapie. ? 🙂 A take zalezi na cloveku samotnem , ktery tu terapii podstupuje. Nebo ?? 🙂 -iv-

Další odpovědi
chudst

Zrovna ted tu na to byly dve otazky, jedna od -iv- a jedna od nevimkoho: toulky do minulosti a astralni cestovani – muze to cloveku pomoct, ale muze mu to i sakra uskodit :) Proste jakekoliv ponorovani se do sebe muze cloveku obcas uskodit; psychika je nevyzpytatelna.

Co se tyce terapie pohybove, ta by snad moc uskodit nemela :) Pokud uskodi, tak je pravdepodobne na vine bud doktor, ze stanovil nespravny postup (moc rychly), nebo pacient, ze se chtel moc rychle uzdravit a prepinal se natolik, az ho napriklad noha ci zada zacaly bolet nanovo.

mosoj

Terapie = léčba.
Všechno jde dělat špatně (nevhodně).

vagra

Takové terapie existují.Jako příklad může sloužit Holding či také Attachment Tehrapy (terapie příchylnosti).
Tak se nazývá metoda, jež má zbavit problémové či autistické děti jejich obranných mechanismů vůči druhým. Toho se má docílit právě pevným objetím.
Tyto hypotézy jsou však vlivem dalšího vědeckého výzkumu vyvraceny a lékaři přicházejí na to, že autismus má genetické příčiny.
Attachmment therapy se navíc v Americe dostává pod palbu kritiky. Je totiž spojována s týraním děti. A prý způsobila dokonce i smrt několika z nich. Zřejmě nejznámějším případem je desetiletá Candace Newmaker, která zemřela zadušením po „sezení“ u terapeuta, který praktikovat terapii objetím a „znovuzrozením“. I u další terpaie měla za následek smrt dítěte. Proto je holding v USA zákonem zakazáný.

Zdroj: tištěný zdroj- Enigma

Deli

Ne každá terapie je vhodná pro každého. Třeba na rýmu je bezvadný solux – nahřívání dutin, ale jelikož mám onemocnění štítné žlázy, mohla by mi terapie soluxem víc uškodit.