andys10

tep 96 za minutu.je to normální?

známá dostala k Vánocům měřič tlaku…nechala ho u nás doma..přítel má tep 96–101 za minutu,měřili jsme v klidu a vícekrát za den..i další den-vždy v klidu jak u televize tak v sedě-upozornuji že kafe nepije.je to normální,popřípadě co dělat??

Nejlepší odpověď
hanulka11

záleží jak měříte , tyto měřiče nejsou tak přesné / my máme zápěsťový měřič /a tam se uvádí při měření musí být tlakoměr ve výši srdce a při měření nemluvit
ale 96 je hodně ,je to jako po námaze
pro klid bych si zašla nechat přeměřit tlak i tep k lékaři

běžný tep je 70–80

Další odpovědi
WeeBear

Pokud kafe nepije a měřič tlaku nemá odchylky, tak má lehce zvýšený tlak, ale nijak bych se toho neděsila, případně bych opravdu zašla přeměřit si ho ještě k lékaři, který má přístroje měřící bez odchylek.

Ellll

tlakové přístroje jsou nepřesné…zkuste změřit tep na ruce a nebo na krkavici(tepna na krku)…přiložte prsty na jedno z těch míst,nahmatejte to a silně zmáčknětě…uka­zováčkem a prostředníčkem(hlav­ně ne palce,ten totiž taky tepe)a počítejte my se na naší škole učíme 60–80 tepů za minutu(zkuste to změřit na tlakoměru a hned i ručně)

venkovan

Záleží v jaké poloze je ten druhý partner při měření. Ono i když je měřeno v klidu, tak tělo zcela v klidu být nemusí. Občas nevědomky na nás pořad v Tv působí.
Nicméně začal bych podobný problém řešit pokud by to bylo běžné skoro při každém měření a šel s tím k lékaři.
Mne občas vychází lehce nad 50. Stejně tak nízkou frekvenci mají výkonnostní sportovci.
Dokud dýcháte, je to ještě v pohodě.