Pokročilý

Těhotenský test

Jaký těhotenský test je DOBRÝ a pokud možno i levný? Prosím poraďte
Doplňuji:
fájn. děkuji..:) už to nepotřebujem ;)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Já jsem vždy použivala test 2v1,jsou dva v jednom baleni,výsledek máš do 3 minut.Stál mě 33 kč,ale pokud chceš lepší tak v lékárně mají dost velký výběr.

Další odpovědi:

Stříbrný

Běžně se dají v lékárnách koupit cca za 30,- Kč. Jejich citlivost je zhruba podobná a obvykle se příliš nemýlí (říká se, že test je častěji falešně pozitivní než falešně negativní).
Citlivější a přesnější, ale dražší testy prodávají nebo přímo provádějí gynekologové.

Zlatý

já jsem si kupovala od firmy GS MAMATEST byly tam 2 kusy a stálo mě to 38 korun

Pokročilý

Těhotenské testy jsou ve směs stejného rázu a spolehlivost je více,jak 80% cena zde nehraje roli,ale pohybuje se něco kolem 100 - 200 kč,což se domnívám je přijatelná cena.

Pokročilý

Myslím, že cena za těhotenský test by měla být až to poslední, co by mělo člověka zajímat... Nebojte se dát za test i 200 Kč, protože tato investice se Vám může v budoucnu velice hodit! :-)

Nedávno jsem na téma TĚHOTENSKÝCH TESTŮ hledala na netu informace co se jejich citlivosti týče.
Základní info k pochopení, jak to funguje:

Těhotenský test zjistí ve vzorcích moči koncentraci HCG vyšší nebo rovnu 20 mIU/ml, což je indikováno zjevením růžového proužku v testovací oblasti.
Po uhnízdění zárodku v děloze (6-8 dní po oplození) produkce hCG prudce vzrůstá (každé 2 dny na dvojnásobek) a dosahuje maxima v 8.- 10. týdnu těhotenství. Koncentrace hCG se uvádí v mezinárodních jednotkách na 1ml (IU/ml).

Hladina hCG v krvi a stejně tak v moči se pohybuje od 10-30 IU/ml ve 2. týdnu těhotenství a roste až na hodnoty 250.000 až 300.000 IU/ml. Proto bylo stanovení hCG zvoleno jako optimální vysoce citlivá metoda kontroly těhotenství. Podle mezinárodních doporučení je pro spolehlivé zjištění počínajícího těhotenství stanovena hodnota 25 IU/ml, které je dosahováno 7-10 dní po koncepci.
Citlivost metody je tím vyšší, čím nižší množství hCG dokáže diagnostický produkt zjistit; řečeno jinými slovy, čím nižší koncentraci hormonu hCG dokáže test spolehlivě detekovat, tím dříve zjistíme skutečný stav věcí. Poměrně často dochází mezi laickou veřejností k omylu, kdy jsou jako citlivější a spolehlivější označovány těhotenské testy s hodnotou 50 mIU/ml, protože ,,…50 je více než 25, a proto musí být lepší…“. Včasnost zjištění těhotenství bývá obvykle z pohledu uživatelek velmi významná, proto je nutno volit těhotenské testy s co nejvyšší citlivostí, tzn. s co nejnižší hodnotou detekovatelného hCG.
Aby test plnil spolehlivě svou funkci, je třeba držet při jeho provádění několika zásad. V prvé řadě je nutné, aby uživatelka věděla, že těhotenství nelze zjistit hned druhý den po nechráněném pohlavním styku. Těhotenství vzniká uhnízděním blastocysty v děložní sliznici asi 6 až 7 dní po oplodnění vajíčka. Dostatečných koncentrací pro zjištění hladiny hCG v moči je dosahováno zhruba v době, kdy je očekávána menstruace. Dřívější provádění testu nemá smysl, jinak by test vyšel nejspíše negativní i v případě, že žena právě otěhotněla. Nejvyšších koncentrací hCG v moči je dosahováno ráno, proto zejména v raných fázích těhotenství je doporučováno provádět test s první ranní močí a několik hodin před testem omezit příjem tekutin.

SHRNUTÍ ZÁSAD PROVÁDĚNÍ TĚHOTENSKÝCH TESTŮ:
• testovat nejdříve v době očekávané menstruace
• použít co nejcitlivější test
• testovat nejlépe z ranní moči

Když ho kupuji v lékárně, tak se dívám, aby měl citlivost aspoň těch 25 jednotek. Naposledy jsem koupila BEST 2 a ten má dokonce citl. 20 jednotek IU a nebyl vůbec drahý (cca 30,-Kč) a jsou tam 2 testíky. Zkusila jsem i Mamatest. Podle slov několika lékárníků nemá vůbec smysl vyhazovat peníze za ty drahé testy - jsou lepší jen v komfortnějším použití, ne v citlivosti.

Pokročilý

Každý těhotenský test je dobrý!A jiank si můžeš vybrat jakýkoliv!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 602
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 397
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.