Avatar uživatele
Mili @

Taky u vás máte ty klikající semafory?

A nemáte někdy pocit, že zelená svítí tak krátce, že byste měli silnici raději ve vlastním zájmu přeskočit???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, lorja, iceT před 4869 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Mám ten pocit neustále,pokud přecházím někde kde semafory jsou,sotva vlezu na přechod už je červená a to jsem mladá a rychlá:jak mají přecházet ti zdravotně omezení…Ale taky jsem zažila,jak se mimo přechod mezi auty plantala babička o berlích a ještě bylo náledí,to byl fakt risk…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Bych se divil,kdyby k nám,na vesnici, dali semafory,ale pokud jsem ve městě,ten pocit mám!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Miroslavst

Naštěstí u nás semafory nejsou, zase tu je kruhový objezd.
Bohužel někdy se najde řidič, který když přejede výjezd, tak couvá zpět. :D:D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Ty, co svítí krátce jsou tak nastavené proto, aby se urychlil provoz na silnici. Je to pouze tam, kde je silný provoz aut. Jinde svítí zelená déle. Někde až moc.
Chodci VSTUPUJÍ do vozovky při rosvícené zelené a docházejí na červenou.
Takže celkem je cyklus zkrácený.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mj81

Vy to nějak špatně chápete. Není pravda, že zelená musí svítit po celou dobu, kdy přecházíte. (Když jedete autem, taky vjíždíte na zelenou a už vás nezajímá, že vteřinu po vjezdu do křižovatky se rozsvítila oranžová a červená.) Semafory fungují tak, že se rozsvítí zelená a svítí určitý počet vteřin. Pokud vstoupíte na zelenou, máte garantováno, že stihnete při běžné rychlosti chůze přejít a nic vás nepřejede. Po zhasnutí zelené začíná tzv. „vyklízecí doba“, během níž sice chodci už mají červenou, ale žádné auto nemůže na přechod vjet. Teprve po uplynutí vyklízecí doby se rozsvítí zelená pro auta, protože pak už chodec nemá na přechodu co dělat.
Zvědavým doporučuju, ať si někde vygooglí, co je to „signální plán křižovatky“.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Sv%C4%9Bt­eln%C3%A9_sig­naliza%C4%8Dn%C3­%AD_za%C5%99%C3%AD­zen%C3%AD#Sig­n.C3.A1ln.C3.AD_pl­.C3.A1n

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek