Mili @

Taky u vás máte ty klikající semafory?

A nemáte někdy pocit, že zelená svítí tak krátce, že byste měli silnici raději ve vlastním zájmu přeskočit???

Nejlepší odpověď
iceT

Mám ten pocit neustále,pokud přecházím někde kde semafory jsou,sotva vlezu na přechod už je červená a to jsem mladá a rychlá:jak mají přecházet ti zdravotně omezení…Ale taky jsem zažila,jak se mimo přechod mezi auty plantala babička o berlích a ještě bylo náledí,to byl fakt risk…

Další odpovědi
anonym

Bych se divil,kdyby k nám,na vesnici, dali semafory,ale pokud jsem ve městě,ten pocit mám!

Miroslavst

Naštěstí u nás semafory nejsou, zase tu je kruhový objezd.
Bohužel někdy se najde řidič, který když přejede výjezd, tak couvá zpět. :D:D

ReHu

Ty, co svítí krátce jsou tak nastavené proto, aby se urychlil provoz na silnici. Je to pouze tam, kde je silný provoz aut. Jinde svítí zelená déle. Někde až moc.
Chodci VSTUPUJÍ do vozovky při rosvícené zelené a docházejí na červenou.
Takže celkem je cyklus zkrácený.

mj81

Vy to nějak špatně chápete. Není pravda, že zelená musí svítit po celou dobu, kdy přecházíte. (Když jedete autem, taky vjíždíte na zelenou a už vás nezajímá, že vteřinu po vjezdu do křižovatky se rozsvítila oranžová a červená.) Semafory fungují tak, že se rozsvítí zelená a svítí určitý počet vteřin. Pokud vstoupíte na zelenou, máte garantováno, že stihnete při běžné rychlosti chůze přejít a nic vás nepřejede. Po zhasnutí zelené začíná tzv. „vyklízecí doba“, během níž sice chodci už mají červenou, ale žádné auto nemůže na přechod vjet. Teprve po uplynutí vyklízecí doby se rozsvítí zelená pro auta, protože pak už chodec nemá na přechodu co dělat.
Zvědavým doporučuju, ať si někde vygooglí, co je to „signální plán křižovatky“.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Sv%C4%9Bt­eln%C3%A9_sig­naliza%C4%8Dn%C3­%AD_za%C5%99%C3%AD­zen%C3%AD#Sig­n.C3.A1ln.C3.AD_pl­.C3.A1n