rigormortis

Proč kruhový objezd?

Když bych jel po kruhovém objezdu, tak bych se měl pohybovat po ploše?
Neměl by se správně jmenovat kružnicový objezd?

Odpovědi
quentos

správně jedete „po obvodu kruhového objezdu“. Ale ukažte mi někoho, kdo to řekne :{D>

huxa

A proč se říká kruhu (ten, jak s nim děti krouží kolem břicha, rukou) kruh a né kružnice? Také nemá výplň.
Jednoduše-jazyk tvoří lidé, podvoluje se jim a zjednodušuje, aby byl co nejlehčí, nejrychlejší. Je snazší říci kruhový objezd než kružnicový. Viz nosočistoplena vs. kapesník.

Quimby

Vzhledem k tomu, že celý objekt odpovídá spíš kruhu než kružníci, tak mi to přijde jako správný název.

klumprt

Objíždíte kruh 🙂