Taky se těšíte, až nebudeme v EU?

Nejlepší odpověď
led

Nedeľte si kožuch medveďa, ak ten medveď stojí nad vami, alebo netešte sa nad úlovkom, pokiaľ neskončí lov.
Podobne je to aj s členstvom v EU. Zamyslite sa, o čo menej budete mať na stole, keď si všetko budete musieť vyrábať sám, alebo draho kupovať. Spoločný trh neznamená len tlak a nevýhody, ale má aj výhody. Zrušením Shengenského dohovoru a spoločných EU hraníc vzniknú opätovne štáty s vlastnou vnútornou a zahraničnou politikou a hospodárstvom. Tu prichádza do úvahy aj zrušenie voľného pobytu a práce v ktoromkoľvek členskom štáte súčasnej EU. Aký potom bude dopad na štátne hospodárstvo malej zemi v srdci Európy? Ešte stále sa tešíte?

Další odpovědi
zeeue

Rozhodně!

Jsem toho názoru, že EU měla zůstat taková, za jakých podmínek jsme do ní vstoupili – otevřené hranice (tzv. Shengenský prostor). Nynější diktát a šikana z Bruselu je mi silně proti srsti (viz moc zahnuté okurky, příliš rovné banány, migrantské kvóty, nesvoboda podnikání apod.) Na den, kdy vystoupíme z EU pohlížím jako na den božího smilování nad českým státem.

Mc Merkurion

… na pokolikátý se ti podařilo sem tu otázku dát? a že nejni v tom jadrným původním duchu?

cukrar

Jen aby se to nestalo. Nesmíte všemu věřit, že za to vše může EU.

luckykubrt

led: Právě naopak. Nikdo nám nebude diktovat, kolik si můžeme vypěstovat cukru nebo jestli můžeme máslo ještě nazývat máslem. Uvalit třeba embargo na země kam vyvážíme a pěstovat, chovat či těžit jen sami pro sebe. Současná EU je pro nás spíše břemenem než pomocí. ☹

led

Kto hovorí, že chyby súčasnej EU sú trvalé? Treba myslieť aj ďalej, nielen po vlastné dvere.

luckykubrt

Na to mám jen jednu odpověď: „Kdo chce skákat z okna, ať skáče, ale beze mně.“
Vlastně ještě jednu: „Každý, ať si zamete před vlastním prahem.“ 😉
Zatím ještě nejsme ani americkou ani německou kolonií… i když se o to někteří snaží. A ani němci ani američané by neposlouchali dobré rady od čechů. Navíc nás popuzují proti Rusům. Pro mně tedy milejší slovan než german. A divím se, že „takéto slova počujem“ od slovana.

led

můžu to dát taky hezky česky 🙂

anonym

raději stokrát rusa, než si nechát srát od němců na hlavu, zmr*i kteří tu stavěli koncentráky tu ted staví fabriky…a místo poradnyho platu zamestnaj pod agenturou slovaka či rumuna a strci jim par kc a vsichni su rádi. Proste ne! jako čech chci zit ve state kde si vse budem vyrabět samy, vse si budem dělat samy! Slováci se od nás odtrhli a ted sem lezou…co to je tohle, vubec! sem rad ze bude to referendum…a ze zeman zacina planovat s ruskem spolupráci..radsi 100× rusko nez nemecko a ameriku a její eu

luckykubrt

Navíc multi-kulti zavání démonismem, kdy EU vyzbrojuje, ale ne proti islámu, ale vlastním lidem. Je rozdíl, když má někdo moudré rady a když někdo káže druhým po hlavě skákat z okna. Taková EU je v současném obsazení Merkelová, Macron a Juncker pro normálně smášlejícího občana nepřijatelná… a nevypadá to, že by se to změnilo k lepšímu. Nejsme pokusní králíci EU. ☹

luckykubrt

…smýšlejícího…

anonym

led
sorry, ale to že nebudem v EU a nebude tu možnost volného pobytu a práce to je mínus max. tak pro vás a ostatní cizince a ekonomický migranty.

led

Povedzte to ľuďom z Českej republiky, ktorí odchádzajú za prácou do zahraničia. Máte krátkozraký pohľad.

anonym

určitě není tolik čechů v zahraničí, jako slováku v čr a ostatních havětí ekonomických. Až tu nebude levná havět, potom tu práci budou dělat češi ale za uplně jiný a větší peníz. To jen díky levné havěti je ta práce levně placená, protože jste rádi vůbec za něco.

Mc Merkurion

… ty si asi spadl z jahody na znak viď? jinak by si takovou blbost nemohl napsat >>> ono je to totiž obráceně, kdyby češi nedělali v cizině, nemusej tu bejt „cizáci“, a volnej pohyb lidí za prací byl odedávna, už ve středověku, proto jsme snad chtěli EU, aby to bylo vše možný, ale těžko vysvětlovat něco někomu, kdo nezažil minulou dobu …

anonym

je mi jedno co si myslíš, tak nebo tak je v čr většina která půjde volit odchod z eu, a poté se zvolí taková strana, která zaručí aby krysy odešli zpátky od kud přišli