Iceman88

Taky je vaše výplata tak mizerná?

Za měsíc listopad jsem měl čistého 13 552 Kč, jenže když mi strhnou ubytovnu, tak to bylo stejně jen 11 752 Kč. Ano, pracuji a bydlím ve Zlínském kraji. Tady ty mzdy nejsou vůbec žádná sláva. A navíc jsem na internetu našel článek, že Zlínský kraj se vylidňuje, no já se tomu ani nedivím. Už mě prostě nebaví dělat za takové almužny! Určitě bych měl v Brně víc peněz, zatím mám 77 Kč na hodinu. Po Novém roce by to mělo být 83 Kč na hodinu, ale jak říkám, je to málo.

Nejlepší odpověď
Rohlik

Zlinsky kraj ma vseobecne nizke mzdy, ale misto toho, abych jel do Prahy, kde bych mel 2× tolik co ve Zlinskem kraji, tak jsem zde spokojen, protoze penize nejsou vsechno. Dulezity je taktez kolektiv kolegu a hlavne zda nas prace, kterou delame, naplnuje a bavi nas.

Jinak receno radej budu mit mene penez a delat to, co me bavi, se skvelou partou kolegu, nez mit vice penez, ale do prace chodit s nechuti.

Takze zkus si najit neco pozitivniho ve sve situaci.

Další odpovědi
dudu

Svojí filosofií mně připomínáš produkt bolševické éry, který mj. čekával na pokyn koho má volit a kde pracovat. Doufám, že se mýlím, protože dnes stačí „jen chtít“.
Toto tvrzení opírám o fakt, že např. zeťák naší starší dcery pracuje v kovovýrobě, přičemž si ve dvanáctihodinových směnách /s některými svátky/ vydělává přes 35 tis., brutto měsíčně. Jejich společný měsíční příjem se pak v hrubém blíží šedesáti tisícům. Rodina mladší ratolesti je na tom ještě o něco lépe.

klumprt

Moje výplata je mnohem lepší. Ale to zejména díky klice, kterou jsem v životě měl a díky tomu, že se m podařilo leccos vystudovat. Není za tím žádné veliké úsilí, ale ani žádná protekce.

Drap

Ne neni. Nedostávám výplatu.

marci1

Vzhledem k tomu, že píšeš, že platíš 1 800 Kč za ubytovnu, tak soudím, že jsi svobodný a nemusíš živit partnerku a děti. Vím, že tě to asi nepotěší, ale jsou na tom lidé mnohem hůře. Dokud nemáš rodinu, zkus si najít práci ve větším městě, ale zase tu je riziko, že se ti tam nemusí líbit. Vše má své pro i proti. 🙂

Sebevědomí

Nojo…Zvykneš si. Hůř může být vždycky. Jo a když budeš věřit, že se situace zlepší tak neprohloupíš. Buď optimista. Dosáhneš svého cíle, jestli si to opravdu přeješ. Budeš se muset smířit s tím co máš. Zkrátka buď vděčný.

quentos

Ani ne, i když by to mohlo být lepší. Jako lektor na jazykovce mám v průměru 230.- / h. Měl ses lépe učit… :{P>

Roman71

Faktem je, že většina pracujících lidí je se mzdou hluboko pod takzvaným celorepublikovým průměrem. Nicméně nestěžuji si. Pokud budu schopen zaplatit nájem, neumřít hlady a v rámci možností ještě nějakou kačku ušetřit, budu spokojený s tím co dostanu. 🙂

Jeden bývalý kolega po výplatě prohlásil:
„Pracuji tak jak mne platí – málo a jednou za měsíc.“

Inu,taky názor :)

Jiří Bohumil

Kdysi, v r.92, byla má také celkem nic-moc. A nakonec i mou funkci u podniku zrušili a mne propustili.
A tak jsem začal pracovat jako OSVČ. Měl jsem výhodu , využil jsem svého know-how a získaného vzdělání a odbornosti. Ale soboty a neděle, pokud byla práce, neexistovaly.
A tak jsem, za „trochu“ složitějších podmínek, zvýšil i své příjmy.
Tak zkus „pokoumat“ i nad touto možností.
Ale bez vzdělání, kvalifikace a odvahy to asi nepůjde. .

ivzez

Ubytování nemůžete odečítat, protože za bydlení budete platit všude.

Ubytovna v Brně může vyjít na ± dvojnásobek, v Praze na troj– či vícenásobek.
Nejlevnější spolubydlení v Praze začíná někde kolem 4.000 Kč měsíčně.
Přičtěte k tomu vyšší náklady na dopravu (MHD) + stravování a ve výsledku Vám
může po zaplacení nutných měsíčních výdajů zbývat méně.

Zavádějící je i údaj o čisté mzdě, protože tu má každý jinou
v závislosti na uplatňovaných slevách apod.

Vaše čistá mzda odpovídá ± 15 tisícům btto, což je o ± čtvrtinu více
než minimální mzda. Já bych o mizerné výplatě nemluvila.

A spíše než o změně bydliště (do Brna ani do Prahy se nemohou
přestěhovat všichni), bych uvažovala o zvýšení kvalifikace.

plebs

Je třeba vypočítat průměr,který je okolo 28 tisíc a věřit co říká pan Spasitel zítra bude líp i když rudí prý měli při budování komunismu také heslo, – pro lepší zítřky se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak

Mc Merkurion

… ne, není … a tu ubytovnu máš ještě docela lacinou, co jsem tak slyšel tady u nás …

Lamalam

Ne, moje výplata není mizerná.

JS Pax

Tak to jsi ještě na tom dobře! Já jsem brala ještě nedávno kolem 7000 kc a to jsem dřela jak černoch na plantáži, od půl 4 ráno vstávat, půl hodina přestávka, 5 minut na záchod, práce v jedné nepohodlné pozici těla u stroje, bez možnosti postupu nebo výhod, žádné 13 platy atp. fakt novodobé otrokářství! Nemůžete ani ceknout jinak vás vyhodí a práce žádná jiná není k sehnání. Nemáš vůbec proč si stěžovat!

Iceman88

Rohlík: Taky v práci na dílně je dobrý kolektiv, žádná buzerace od mistrů, ale vadí mě ty nízké mzdy!