paul1

Také je Vám stále zima?

Mně tedy dost často, přitom topíme dobře, máme přes den 22°C, na noc vypínáme. Ze jmenovaných příčin by to mohla být ta, kde je příčinou nedostatek tukových zásob, jsem poměrně hubený. Také je možné, že příčinou je málo pohybu, teď už
je na zahradě málo práce, jen ještě trochu listí pod stromy a cvičit mne až tak nebaví.

https://zdravi­.doktorka.cz/proc-je-vam-stale-zima

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, neni

Další odpovědi
dnb

Někdy je, někdy není, záleží na okolnostech… Velkou roli také hraje tzv. „Pocitová teplota“

Rokio

U nás tak moc netopíme a většinou mi není zima, protože na tričku mám ještě mikinu.

Kajoch

Mně není. Přežívat ve velkých vedrech v létě je pro mne daleko horší.

zjentek

No pokud bych seděl, tak určitě. Musíš se donutit chodit. Jen tak courej z pokoje do pokoje a uvidíš, jak to proti zimě zabírá! Mušíš takhle procourat většinu dne, jinak je ten život prázdný a o ničem. (;

Rocker

Mě moc ne,ale manželka si furt stěžuje😆

cappuccino

Zkus si dat do kafe skorici, ta rozehreje a navic je lahodna! A taky to chce trochu pohybu!

da ny

Je.
Nehřeje mne mládí, žádné sádlo. Nízký tlak a cévy v končetinách pracují méně. Jako žena, mám slabší/jinou termoregulaci, než muži. V klimakteriu nejsem, abych byla celá říčná ;D
Chodím nabalená jako pumpa, venku i doma. Doma jsem odkázaná na TUV. V pokoji mám alespoň 24°C. Když se zastavím (nic nedělám a sedím), jistí to teplé ponožky, pantofle, teplá vesta, svetr nebo deka. Piji teplé nápoje, stále něco jím. Polévky tak 3× denně :)
U starších ročníků seniorů ubývá svalstvo, tenčí se tukové vrstvy. Jsou zimomřivější. Je to přirozené.

paul1

Pro zjentek a cappuccino: Nepsal jsem, že necvičím, jen mne to tak moc nebaví. Já cvičím, ale jen ráno, ještě na posteli. Nejdřív 200 až 300× tzv. jelení cvik, potom cviky v leže s nohami, včetně 7 kopů levou a pravou nohou (cviky Karla III.) atd. Když vstanu, tak pár kliků a nějaký ten dřep. Moc už ne, nevydržím tolik, co bývalo. Asi to bude ten věk 82+. Jen mne to nebaví až tak, jako např. našeho vnuka, ten mimo cvičení doma chodí pravidelně i do fitness.
Jinak ještě mám i na dvoře a zahradě trošku práce a pohybu: krmím králíky, psa, čistím králíkárny, ještě stále hrabu listí, ale už ho moc na stromech není, mám nakosenou trávu, která půjde do kompostu, tam to střídám s listím atd.;-)

Pankrác

Mně je též stále zima.

cappuccino

Co takhle vstat ze zidle a udelat par drepu?
Nebo si vzpomente na vojaky na Ukrajine a hned vam bude teplo!

paul1

Vojáci to vydrží, jsou na tom fyzicky dobře. Hůře jsou na tom civili , Rusi do nich stále nemilosrdně buší a rozbíjejí do jen se dá.