Moni27

Tak jsem včera byla na gynekologii

a chci mimčo a gynekoložka mi řekla že jsou jen dva ovulační dny v měsíci ☹ Tak to je asi docela malá náhoda se do nich trefit co? A to jsem nechtěla si nic vypočítávat atd… ale asi to jinak nejde. Nechápu jak někdo otěhotní hned po prášcích já je už neberu 3 měsíce (vim že je to málo) ale myslela jsme si že je to jednodušší ☹ Prý ovulace je když začne první den menstruace tak 14–15 den…

Nejlepší odpověď
Sůwa

Zjištění doby ovulace se provádí měřením bazální teploty po celou dobu cyklu (mimo menstruace). Teplota se měří v pochvě, každý den ve stejnou hodinu a zapisuje se do tabulky. V období ovulace teplota stoupne o několik °C. U každé ženy to může být v jiném časovém úseku cyklu. Jistě si další info najdeš ve vyhledávači.

Další odpovědi
Ella

tři měsíce nic neznamenají… někdo se o dítě snaží třeba i pět let a nic…
Nesmíte si nic plánovat a až bude chuť, tak to prostě zkusit, právě ta neplánovanost a spontánnost většinou přináší výsledky :)

Deli

Moni, dej věcem volný průběh, já mám 2 děti a vždy to bylo napoprvé a bez výpočtů, prostě jsme si řekli, že to zkusíme – a bylo to.

Michal

Uvolněte se a neplánujte.

pokazdejinak

je to jen mediální masáž – na všech těhot.webech se řeší snažilky a jak všeobecně klesá plodnost – vybodněte se na to ;)
pokud se vám nedaří rok a déle, tak až potom je třeba začít hledat problém, ale do té doby – fakt nepanikařte, je to zbytečné… jen se zbytečně dopředu stresujete a ve stresu se nedaří a pak se víc stresujete a možná si tím nakonec zaděláte na skutečný problém
jestli se vám nechce počítat, můžete se milovat jeden každý den mezi cykly a určitě se do plodných dní trefíte ;) navíc spermie v těle přežívá taky cca 2–3 dny, tak ty máte k dobru :)
já byla těhotná dvakrát – poprvé se zadařilo hned, podruhé až za 4 měsíce a nijak jsme to neřešili… navíc někdy se doporučuje nechat tělo po atk trochu odpočinout

četla jsem kdysi i nějaký článek, že některé (ale opravdu jen některé – nechci se nikoho dotknout) neplodné páry jdou na umělé oplodnění prostě kvůli nízké frekvenci sexu – manžel dlouho v práci, k sexu se často nedostanou, žena často sama doma, ale po miminku touží – rozhodně to není obvyklé, ale určité procento párů to opravdu je

prostě si to užívejte spolu a často a brzo tu budete řešit otázky jak přežít těhot. nevolnost ;)

Sea

prostě si užívejte sex kdykoli je chuť..a přestantě tak intenzivně myslet na mimčo, většinou to stejně přijde nečekaně…já otěhotněla hned napoprvé a to 2 dny po menstruaci…takže plodný dny mám asi furt 🙂 co by mi asi řekla gynekoložka s těmi jejími výpočty?

Vladislav97

já jsem byl taky, půjdem přístě spolu?