Avatar uživatele
Moni27

Tak jsem včera byla na gynekologii

a chci mimčo a gynekoložka mi řekla že jsou jen dva ovulační dny v měsíci ☹ Tak to je asi docela malá náhoda se do nich trefit co? A to jsem nechtěla si nic vypočítávat atd… ale asi to jinak nejde. Nechápu jak někdo otěhotní hned po prášcích já je už neberu 3 měsíce (vim že je to málo) ale myslela jsme si že je to jednodušší ☹ Prý ovulace je když začne první den menstruace tak 14–15 den…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4559 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Zjištění doby ovulace se provádí měřením bazální teploty po celou dobu cyklu (mimo menstruace). Teplota se měří v pochvě, každý den ve stejnou hodinu a zapisuje se do tabulky. V období ovulace teplota stoupne o několik °C. U každé ženy to může být v jiném časovém úseku cyklu. Jistě si další info najdeš ve vyhledávači.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ella

tři měsíce nic neznamenají… někdo se o dítě snaží třeba i pět let a nic…
Nesmíte si nic plánovat a až bude chuť, tak to prostě zkusit, právě ta neplánovanost a spontánnost většinou přináší výsledky :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Deli

Moni, dej věcem volný průběh, já mám 2 děti a vždy to bylo napoprvé a bez výpočtů, prostě jsme si řekli, že to zkusíme – a bylo to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Uvolněte se a neplánujte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pokazdejinak

je to jen mediální masáž – na všech těhot.webech se řeší snažilky a jak všeobecně klesá plodnost – vybodněte se na to ;)
pokud se vám nedaří rok a déle, tak až potom je třeba začít hledat problém, ale do té doby – fakt nepanikařte, je to zbytečné… jen se zbytečně dopředu stresujete a ve stresu se nedaří a pak se víc stresujete a možná si tím nakonec zaděláte na skutečný problém
jestli se vám nechce počítat, můžete se milovat jeden každý den mezi cykly a určitě se do plodných dní trefíte ;) navíc spermie v těle přežívá taky cca 2–3 dny, tak ty máte k dobru :)
já byla těhotná dvakrát – poprvé se zadařilo hned, podruhé až za 4 měsíce a nijak jsme to neřešili… navíc někdy se doporučuje nechat tělo po atk trochu odpočinout

četla jsem kdysi i nějaký článek, že některé (ale opravdu jen některé – nechci se nikoho dotknout) neplodné páry jdou na umělé oplodnění prostě kvůli nízké frekvenci sexu – manžel dlouho v práci, k sexu se často nedostanou, žena často sama doma, ale po miminku touží – rozhodně to není obvyklé, ale určité procento párů to opravdu je

prostě si to užívejte spolu a často a brzo tu budete řešit otázky jak přežít těhot. nevolnost ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sea

prostě si užívejte sex kdykoli je chuť..a přestantě tak intenzivně myslet na mimčo, většinou to stejně přijde nečekaně…já otěhotněla hned napoprvé a to 2 dny po menstruaci…takže plodný dny mám asi furt 🙂 co by mi asi řekla gynekoložka s těmi jejími výpočty?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vladislav97

já jsem byl taky, půjdem přístě spolu?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy