mosoj

Tak jak je to ?

http://www.mban­k.cz/informace-k-produktum/info/kar­ty/bezkontaktni-platebni-karty-faq.html

Já tvrdím, že limit 500 Kč při platbě bezkontaktní kartou je vztažen na jednu transakci, nikoliv na den.
Dále tvrdím že škodu do 150 euro vzniklou ztrátou karty mně nikdo neuhradí.

Prosím o hodnověrný odkaz, který toto mé tvrzení vyvrátí.

Doplňuji:
Mowla ano tvrdí. Stačí si to zde přečíst.

Jinak ať si platí každý čím chce.- Mně šlo o to, že v zájmu rozšíření tohoto typu platby se lidem lže. Prostě když ztratím kartu, nebo mně ji někdo ukradne, tak do doby než na to přijdu si pan někdo může vesele vybírat a určitě mně to banka nenahradí !
Také vím že každá banka to bude mít trochu jinak. Ale nebuďte si tak jistí , že nemůže nastat situace kdy na ztrátu přijdete až za několik dnů.
Ležel jsem několik dnů v nemocnici a peníze jsem měl v pouzdru v dokladovce. Několikrát za den jsem pohledem kontroloval jestli tam peníze jsou. Byly , ale jenom ty na vrchu. Zloděj byl tak fikaný že kradl po částech. Prostě já osobně bezkontaktní kartu nechci a nechám tuto funkci ihned zablokovat.
Také jsem řešil jenom ztrátu nebo odcizení, nikoliv nějaké ptákoviny o kopírování karty na dálku.

Nejlepší odpověď
Agneta

Můžeš si ale dohodnout i vyšší limit.
+++
Teď k té „psychologické bariéře šetření“, jak píšeš :

jedná se jen o jeden z dalších „honů na hloupé lidi“, kterých bude do budoucna přibývat. Očividně tě nikdo neobírá, ale tím, že to dovolíš, těm zlodějům jejich záměr legalizuješ.
Já tvrdím, že se tyto „maličkosti“ teprve začínají rozjíždět. Stát už musel kvůli tomu několikrát zakročit s novým zákonem, např. při poukazování peněz, kdy si je banky nelegálně půjčovaly až na týden – dnes na to mají asi max. 3 dny. Dále se „chytalo“ (hon na zákazníky, kteří si nekontrolují finance)u tel. společností(u EU-hovorů)…dnes už to taky nesmějí.

Další odpovědi
Pepa25

  1. ano, limit 500 Kč je na transakci
  2. záleží od podmínek banky, 150 € vyplývá ze zákona, banky mohou být vůči klientům milejší.

Praktické zkušenosti – např. toto fórum: http://forum.fi­nexpert.e15.cz/vi­ewtopic.php?f=316&t­=1212088
Ano, věřím tomu ,že někdo přišel o 2500: http://liberec­ky.denik.cz/zlo­ciny-a-soudy/rizika-bezkontaktni-platby-20130703.html
Ne, nevěřím tomu, že existují skenovací zařízení, která prý ukazovali na N@vě.

Osobně: mám bezkontaktní platební kartu pro placení malých částek, s přísnými limitem pro placení na internetu, s obvykle malým zůstatkem účtu (nemám tam obvykle ani těch 150 € 😉. Větší částky platím kreditkou s PINem a potvrzováním SMS kódy v případě plateb na internetu.

anonym

Pokud ztratím kartu a nahlásím, tak veškeré transakce po nahlášení by neměli projít. Pokud ano, je to chyba banky.
Jinak mám bezhotovostní samolepku jako klíčenku. Kartu nemám bezdotykovou, to jsem zrušil. Pokud ztratím tu samolepku a nahlásím, má číslo jako každá jiná platební karta, tak veškeré transakce po nahlášení jsou chybou banky. Může stopnout, zrušit i tu bezkontaktní samolepku, ona je to taky karta, akorát pomocí ní nevybereš bankomat, je pouze na platby, nelze s ní platit ani přes net. http://www.me­sec.cz/aktuali­ty/ge-money-bank-zacala-vydavat-nalepky-paypass/

To je větší pravděpodobnost, že si někdo zkopčí data z MT, tabletu , pokud má NFC nebo povolenou synchronizaci jen při přiblížení.

anonym

Ad „limit 500,– bez zadání PIN“ – je vztažen na jednu transakci (on někdo tvrdí opak??).
Ale banky si vyhrazují, že pokud systém vyhodnotí platbu jako podezřelou, může po tobě chitít PIN i při platbě nižších částek…
Ad „škoda“ – cituju ČSa.s.: " V případě zneužití karty bezkontaktní platbou bez zadání PIN budeme zneužité prostředky klientům v plné výši kompenzovat (platí pro bezkontaktní platby bez zadání PIN při splnění podmínek banky). " – podobné podmínky mají – pokud vím, všechny banky.
___
Obávám se, že příliš věříš ´poplašným zprávám´…

AndyR

Ano, melo by byt 500kc na jednu transakci a myslim si, ze maji urcite nejaky algoritmus, ktery pri podezrelych platbach … treba platba 5× 500 v rozmezi hodiny, tak muze kartu zablokovat a pote vyzadat overeni majitele pres telefon. Co me vice nahani husinu, je potencialni zneuziti dat z bezkontaktni karty, zajimavy video je na strankach www.safetysleeve.cz , kde tuhle kradez demonstrujou. Nazor at si kazdy udela sam :)

Pepa25

Agneta: moc nevím, jak lhůty pro platební styk souvisí s kartami. Ano, došlo k jejich zkrácení, částečně technologický pokrok (v řadě bank je možná zadat přes internet nebo mobil příkaz se splatností ten den až do 20 nebo 22 hodin), částečně vlivem konkurence. Jen pro info: platné lhůty jsou D+1 v rámci banky a D+2 do jiné banky v ČR.

Když už jsem u karet a vydělávání bank, tak bych spíš upozornil na poměrně nevýhodné kurzy některých bank při platbách v cizích měnách nebo výběrech z bankomatů (které už má řada bank i v zahraniční zadarmo).

O tel. operátorech mi raději nemluv, tam bylo vidět, jak to vypadá, když (na rozdíl od bank) na trhu není konkurence … ☹

Agneta

Pepa25 >>> jaképak „moc nevím,jak lhůty pro…“? Nevím jak ty, ale já jsem vděčná za každou informaci, kterou se tu dozvím. (A v Česku by to určitě ještě dávno nebylo-nebýt EU!)

Ale jinak(řečeno) se s tebou vždycky shodnu, a tvoje příspěvky mám ráda – právě pro jejich vysokou informatívní hodnotu.
(a doufám, že se to o mojich dá taky říct…:D-a běda tomu, kdo teď řekne že né – toho pokoušu!:DDD)