mosoj

Tak co vy na to ?

A půjdeme dál.

Toto jsem včera četl – pisatel naprosto vystihl situaci v ČEZku..mimochodem opravdu – nečas… – i Slovinci mají minimální mzdy v přepočtu 14,500,– Kč…a kolik je ta naše , do které se počítá i drahá stále zdražující doprava za prací coby čistý příjem lidí … ?

Vždy mne překvapí, kolik relativně chudých lidí volilo ODS, TOP či VV. Podle psychologů zejména proto, aby se aspoň chvíli cítili jako úspěšní…Jako dárek za svoji volbu dostávají

  • školné na VŠ
  • platbu u lékaře (na dřevo)
  • zrušení porodného
  • zrušení ochranné lhůty v době nemoci , která byla 6 týdnů
  • zrušení pohřebného
  • výpověď bez udání důvodu
  • zkrácení podpory v nezaměstnanosti či úplné zrušení
  • zrušení soc. dávek pokud dostanete odstupné
  • zrušení podpory stavebního spoření
  • zkrácení výpovědní doby
  • pracovní smlouvy pouze na dobu určitou
  • zrušení státní podpory u hypoték
  • snížení rozpočtu Akademie věd o 50%
  • snížení rozpočtu VŠ
  • zrušení stíhacího letectva
  • A zadlužení budoucích generací

165 mld. korun – 2010
135 mld. korun – 2011
115 mld. korun – 2012
95 mld. korun – 2013
510 mld. korun – 4 roky vládnutí

Doplňuji:
Nejnověji zrušení podpory v nezaměstananosti
pokud dáte sami výpověď. Považuji za jednu z největších nehorázností a vydírání.

Nejlepší odpověď
verka

Můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat…říká klasik

Další odpovědi
Miroslavst

Nejsou náhodou volby svobodné rozhodnutí občanů-voličů?
Ano, těch, kteří pak jen remcají.
Sice taky remcám, ale je mi to jaksi prd platné.

led

nepozerajte len na príjem ale aj na výdaje – nákupný košík za mesačnú (hodinovú) mzdu. Ináč vaše porovnanie nie je pravdivé. Je ako reklama – zavádzajúce.

anonym

DOBRÝ VEČER PANE MOSOJI. TENTO NÁROD SI ZVOLIL JAKO OBVYKLE A TO ŠPATNĚ. VÝJIMKOU JE NESKUTEČNĚ INTELIGENTNÍ A VÝJIMEČNÝ PAN PRESIDENT MASARYK. TAK TO UŽ JINÉ ASI V TOMTO STÁTĚ NEBUDE, COŽ JE PRO TY CHUDŠÍ NAPROSTÁ KATASTROFA. ALE KDY SI TO ČESKÝ NÁROD UVÉDOMÍ?---ZDRAVÍ VÁS ---ZAJ-PO

Zdroj: PRAVDA

iwetax

Upálit se kvůli tomu nepujdu. Hold to za čtyři roky pujdu zkusit znovu. Respektuji většinu.

anonym

To chce klacky a nebat se jit do ulic-jako jinde ve svete.Revoluce by byla na miste,co jineho k tomu rict.

mosoj

Led : Já nic neporovnávám. Já jenom konstatuji. Nákupní košík má jinak velký
ten co bere 10 000 kč a ten co 100 000.
V civilizovaném světě se platby odvíjí procentuelně od příjmu a tím méně procent
čím mám menší příjem. U nás se to zavádí naopak. Ono 100 Kč má jinou hodnotu pro toho
kdo bere min. plat a ještě načerno a jinou pro toho kdo má měsíčně 20 ooo Kč a více.