Adula.57

Tajemství očí

Proč máme každá jinou barvu očí (hnědou, modrou,…) Kde se vůbec bere ta barva? A proč když se cítíme mizerně tak můžeme brečet?

Nejlepší odpověď
chudst

Jiz podruhe behem dvou dnu si pujcim odpoved vagry:

Barva oka je polygenická zvláštnost a je určena množstvím a druhem barviv přítomných v duhovce oka. Podrobnosti o jednotlivých barvách na-
http://barva-oka.navajo.cz/

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nemame-vsichni-stejnou-barvu-oci-dekuji (a dalsi otazky podobne vasi najdete zde: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=barva+o%C4%8D%C­3%AD&sa=Vyhle­dat#933 )

Co se tyce plakani, jdu o tom neco najit.
Doplňuji:
Co se tyce place: Fakt, že zvířata neprojevují své emoce pláčem – plus skutečnost, že novorozencům trvá nějaký ten měsíc než přidají slzy do své exprese – podepírá přesvědčení výzkumníků, že emoční slzy jsou nedávná evoluční událost.

V reakci na výše zmíněný pokus, přidal biolog Oren Hason z Tel Avivu svou teorii, že emoční slzy mohou být také signál pro vyjádření uklidnění. Je to dáno tím, že slzy způsobují rozostření vidění. To by mohlo fungovat jako biologický signál neagresivních záměrů. Vysílají jakousi zprávu: „snižuji svoji schopnost obrany a útoku, můžeš mi věřit." Je zde, ale také jiný důvod proč se slzy mohly vyvinout.

Obecně panuje přesvědčení, že slzy zmírňují stres. A i někteří vědci předpokládají, že lidem se vyvinula schopnost ronit slzy právě proto. To, že slzy nejsou jen komunikační prostředek, ale také uvolňovači napětí, by mohlo vysvětlovat, proč lidé pláčí nejen před publikem, ale také v ústraní, když je nikdo nevidí.

Emoční slzy jsou z chemického hlediska rozdílné od slz, které jen zvlhčují povrch oka. Krom jiných věcí, obsahují více proteinů. Stále nezodpovězenou otázkou však zůstává, zda je v emočních slzách více stresových hormonů, jako je prolaktin a ACTH (adrenokortiko­tropní hormon), než v lubrikujích slzách, což by se dalo očekávat, kdyby slzy pomáhaly ulevit od stresu. Bohužel v této oblasti nebyla zatím provedena žádná kontrolovaná studie. Ale je zde náznak, že pláč by mohl zlepšovat imunitní funkce.

Zdroj: http://stres.zdra­ve.cz/proc-placeme/

Další odpovědi
hanulka11

Na tvoje otázky jsem se s nažila najít odpověď

Člověk je sice nejdokonalejším tvorem naší planety, přesto o svém těle neví úplně všechno. Například na otázku, proč pláčeme, zatím vědci nenašli uspokojivou odpověď. Podstata jevu, který doprovází kladné i záporné popity, zůstává zahalena tajemstvím. Podle nejnovějších výsledků výzkumů, na nichž se shodují odborníci z řady zemí, sám pláč nepřináší úlevu. Ta přichází teprve poté, co dojde k citovému uvolnění.

Pláč neprospívá jen naší duši, ale také očím. Slzy z nich vyplavují nebezpečné toxiny, které se hromadí v organismu. Například u lidí, kteří snadno podléhají depresím, je v nich obsaženo až třicetkrát více manganu než v jejich krvi.

Kdo pláče a jak často? Ženy „roní krokodýlí slzy“ častěji než muži. Americkým mužům dokonce zvlhne pohled v průměru jen 1,88 krát měsíčně. Tajemství pláče se netýká jen lidí, ale rovněž delfínů, slonů a třeba i bobrů
a zde o barvě očí

http://www.vi­deni.cz/oko/bar­va-oci

arygnoc

oko je okno do duše.
buďme vděčni za každé oko jiné, za každou jinou duši.

a pláč?
proč plakat, vždyť život je krátkej – tak zvesela!