peterd108

Tablet Goclever TabI71 nebo Huawei ideos x3?

Jaký je lepší?

Odpovědi
Bedy

Tablet Goclever Tab I71

Ze zkušeností Vám mohu říci, že použitelný solidní tablet se do 4–5 tisíc sehnat nedá.

Ten GoClever Tab I71 má starý Android 2.3, který je pro tablety hororovou záležitostí, je pomalý, seká se, navíc 256 MB operační paměti je opravdu málo. S 256MB RAM Android sotva běží, chce to aspoň 512MB, ideálně však 1GB pro běžné použití, rozlišení 800×480 mají dnes chytré mobily s polovičními obrazovkami, na 7 palců je to dosti slabé.

Huawei Ideos X3 je mobilní telefon, nikoliv tablet. Je to takový laciný pomalý a sekající se křáp, opět se starým Androidem, s 256MB RAM, mizerným rozlišením (pouhých 480×320).

Jako ani jedno bych si nekoupil. Za 2,5 tisíce Kč smartphone neseženete a tablet už vůbec ne.

Kdyby Vás to zajímalo a chtěl byste si koupit dotykáč (mobil s dotykovým ovládáním), tak by se dalo něco najít, například Nokia Asha 311 – má k smartphonu velmi blízko, ale neběží tam operační systém, je to postavené na Javě a tak si to může dovolit mít míň operační paměti a přitom to běží svižně, spolehlivě.
Je tam i řada aplikací – má to vlastní Nokia Ovi Obchod (něco jako Android Market, dnes pod názvem Google Play), takže i s aplikacemi by neměl být velký problém, pravda, není jich tolik jako pro Android.