Avatar uživatele
Registrovaný

Syn chce prodat byt, který jsem mu nechala k odkoupení?

Syn chce prodat byt který jsem mu nechala k odkoupení.Nenechala jsem si napsat nic ani doživotí,mám tam pouze trvalé bydliště a nemám kam jít.Poradí mi prosím někdo co můžu dělat?Děkuji Majka

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Předpokládám, že jste byt synovi přenechala na základě darovací smlouvy, na základě které byl poté učiněn vklad do katastru nemovitostí.

Doporučuji, abyste se obrátila na advokáta, který by připravil žalobu k soudu, kterou se budete domáhat (nejspíš úspěšně) vrácení daru.

Doporučuji, abyste tento úkon "vrácení daru" dotáhla do konce, a to i přesto, že na vás bude ´milý´ synek útočit po dobrém i po zlém...

Až budete mít byt opět ve svém vlastnictví, tak pak teprve můžete případně zvažovat zda a v jakém rozsahu svému synáčkovi pomoci...

-----------------
§ 630
Dárce se může domáhat vrácení daru, jestliže se obdarovaný chová k němu nebo členům jeho rodiny tak, že tím hrubě porušuje dobré mravy.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/obcanzak/cas t8h3.aspx

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

tak tohle nikdy nepochopím proč jsou lidé takto důvěřiví (přestože se jedná o členy rodiny - nebo právě proto)...pokud se nedohodnete se synem tak Vám asi nezbyde nic jiného, než si začít hledat jiné bydlení.
U nás v okolí vím také o podobných případech....

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.