Zlatý

Svítí vám už na náměstí vánoční strom?

Proč se vánoční stromy rozsvěcují v každém městě v jiné datum?
Doplňuji:
Že se každý rok mění datum první adventní neděle,je mi známo(i když jedna paní od nás nechápe,proč je Štědrý den pokaždé v jiný den a má nějakou konspirační teorii ohledně kalendářů)
mě spíše zajímá,že třeba letos se v Ol strom rozsvěcel včera,v Přerově se bude rozsvěcet v jiný den,v Prostějově na to mají taky jiný den a ještě kdesi se bude rozvěcet někdy v průběhu 14 dnů,(informace pochází z rádia,kde ohlašovali data rozsvěcování),takže advent s tím nic moc nemá společného,to spíš možná městský rozpočet na elektřinu.Každopádně děkuji za všechny odpovědi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Vánoční stromy se rozsvěcují první adventní neděli,stejně rako první svíčka na adventním věnci.Do Štěrého dne musí být čtyři neděle,proto pohyblivé datum.
Doplňuji:
Omlouvám se ,má být ..stejně jako....,..do Štědrého..D

Další odpovědi:

Stříbrný

Dneska ho přivezli a ztopořili. Od zítřka ho budou čančat a v pátek jsou tzv. "Slavnosti světla" takže ho rozsvítí v plné parádě i s celou vánoční výzdobou ve městě.

Zlatý

U nás ještě nesvítí. Bude se rozsvěcovat v neděli. Záleží na místních zvyklostech. Většinou to je vždy na počátku adventu.

Stříbrný

Nesvítí. naše město s tím nikdy nespěchá.
Rozsvěcování vánočního stromu není pro město povinné, takže ani neexistuje pevné datum. Proč také.

Zlatý

Strom je už postavený, ale rozsvícený bude 1.12.2013.

Diskuze k otázce

Stříbrný

johana 56

Ano,každé město rozsvěcuje vánoční strom dle svých možností,bez návaznosti na advent.Já popsala dlouholeté tradice našeho městečka.U Přerova nevím,v Olomouci bývá osvětlení stromu spojeno se zahájením Vánočních trhů.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.