Anano

Svézt se na záda

Co znamená „Svézt se na záda“? Jako že přetočit se na záda? Předem děkuji za odpověď?

Nejlepší odpověď
anonym

Mě to připadá jako obdoba běžnějšího „padnout na prdel“, čehož význam je zhruba sednout si údivem, být ohromen, hodně překvapen nějakou událostí, novinou, exotickou konstelací nebo prostě nečekaným vyústěním či zjištěním.

Další odpovědi
jiriii

Mě to zní jako že upadneš jakýmkoliv způsobem a skončíš na zádech.