Svěření dítěte do péče

Dobrý den, chci se zeptat, co je potřeba udělat (doložit) pro svěření dítěte do péče před rozvodem?

Nejlepší odpověď
Jirka

Buď se můžete poradit se sociální pracovnicí nebo zkrátka můžete vyplnit žádost o svěření dítětě do péče, která se většinou podává zároveň s žádostí o rozvod. Na internetu jsem také našla, jak by měla vypadat žádost:

navrhovatel:
matka … (jméno a příjmení) …, (nar. … )
bytem v … (adresa bydliště) …

otec … (jméno a příjmení) …, (nar. …)
bytem v … (adresa bydliště) …

nezletilý … (jméno a příjmení) …, nar. …
bytem v … (adresa bydliště) …

Návrh na zahájení řízení o úpravě poměrů nezletilého …, nar. … pro dobu před a po rozvodu manželství jeho rodičů

počet stejnopisů:
(trojmo)

přílohy:

  • … (označení příloh návrhu)

I.

Z manželství, které jsem uzavřela s otcem nezletilého dne … před … v … se narodil dne … nezletilý … .

Důkazy:

  • oddacím listem
  • rodným listem nezletilého …

II.

Otec nezletilého mi od narození nezletilého … přispíval na jeho výživu nedostatečně a nepravidelně. Dne … otec nezletilého opustil společnou domácnost v … , s tím, že se přestěhoval k … a od této doby mi přestal na výživu nezletilého přispívat zcela, ačkoliv jeho příjmy jsou poměrně vysoké. Matce nezletilého není známa přesná výše příjmů otce nezletilého ani jeho majetkové poměry. Pakliže jsem otce nezletilého žádala, aby výživné na nezletilého poskytoval včas a v dostatečné výši, tento se vyjádřil v tom smyslu, že … . Kromě vzájemné vyživovací povinnosti a vyživovací povinnosti k nezletilému … nemají matka ani otec nezletilého dalších vyživovacích povinností. Měsíční průměrný čistý příjem matky činí … Kč, jiné příjmy ani výnosy z majetku nemá. Pokud jde o nezletilého …, ten v současné době navštěvuje …, má běžné nároky dětí jeho věku. S jeho zdravotním stavem nejsou spojeny zvýšené výdaje.

Důkazy:

  • výslechem účastníků řízení
  • zprávou zaměstnavatelů otce a matky nezl. …
  • zprávou orgánu sociálně právní ochrany dětí

III.

Vzhledem k tomu, že naše manželství je pouze formálním svazkem, s otcem nezletilého nežijeme od … ve společné domácnosti, současně byla mnou podána dne … k Okresnímu soudu v … žaloba o rozvod našeho manželství (řízení vedeno pod sp. zn. …) a poměry nezletilého … jak v současné době, tak pro dobu po rozvodu našeho manželství nejsou dosud upraveny, navrhuji, aby soud po provedeném řízení vynesl tento

r o z s u d e k :

  1. Nezletilý … , narozený … , se svěřuje do výchovy matky.
  2. Otec nezletilého je povinen počínaje dnem … přispívat na výživu nezletilého … , narozeného … , částkou ve výši … Kč měsíčně, splatnou předem vždy do … dne v měsíci k rukám matky nezletilého. Dlužné výživné v částce … Kč je otec povinen uhradit ve … splátkách po … Kč měsíčně, splatných spolu s běžným výživným, a to pod ztrátou výhody splátek.
  3. Nezletilý … , narozený … , se pro dobu po rozvodu svěřuje do výchovy matky.
  4. Otec nezletilého je povinen ode dne právní moci rozsudku o rozvodu manželství přispívat na výživu nezletilého … částkou … Kč měsíčně, splatnou předem vždy do … dne v měsíci k rukám matky nezletilého.
  5. Žádný z účastníků nemá právo na náhradu nákladů řízení.

V … dne …
podpis navrhovatelky …

více viz odkaz..

Zdroj: http://rodina­.juristic.cz/61923/cl­anek/rodina2