zinajdaa

jak napsat dobrozdání ke svěření dítěte do péče a co vše by mělo obsahovat?

Nejlepší odpověď
anonym

Mám za to, že takovéto dobrozdání spadá do povinností sociálky – oddělení sociálně právní ochrany dětí příslušného úřadu. Uvedeno zde musí být určitě jméno, příjmení, narození a bydliště dítěte, důvod ke svěření dítěte do péče osoby, kterou navrhujete, a zdůvodnění tohoto „svěření“. Hlavně bude třeba vyzvednout všechny vlastnosti opatrovníka, které takovémuto svěření mohou dopomoci.
Máte jednat ve prospěch dítěte.
Sociálka si určitě bude ověřovat způsobilost osoby, do jejíž péče má být dítě svěřeno, v místě bydliště, případně u zaměstnavatele.