Seji

Svědění a krvácení dásní?

Už asi 4 den mě trápí svědění až pálení či bolení dásní doprovázeno silným krvácením… o co by mohlo jít? Zuby mě nebolí, ani se nehýbou, pouze mi natékají dásně…

Odpovědi
pusinka50

Vypadá to na zánět dásní.

  1. způsobený zubním plakem:

když není včas adekvátně léčen, může přejít postižením hlubších tkání parodontu v obávanou parodontitidu se všemi jejími následky vč. ztráty vlastních zubů či dokonce celého chrupu.

  1. zánět dásní vyvolaný jinou příčinou, než je zubní plak:

K těmto příčinám mohou patřit bakteriální infekce (např. syfilis, kapavka), virové (herpes, HIV) a kvasinkové infekce, alergie na rtuť, kovy, plasty, chemikálie obsažené v ústních vodách, zubních pastách, žvýkačkách, potravě, poranění a pod. V těchto případech je mnohdy postižena nejen dáseň, ale i další části sliznice v dutině ústní a léčba často vyžaduje spolupráci s dalšími odborníky.

Příznaky:
dáseň je zarudlá a později také zduřelá, hladká a lesklá zejména v oblasti zubních krčků, krvácení při čištění chrupu, popřípadě i spontánní krvácení,
ve většině případů dásně nebolí, zcela vyjímečně se vyskytuje mírná citlivost

Takže už na nic nečekej a alou k zubaři !

Málče

Vypadá to na zánět dásní, taky jsem jej prodělala. Jdi co nejdřív k zubaři, pokud se léčba zanedbá, trvá potom velmi dlouho.

nikol98

Dobrý den. Doporučuji kouknout na tento článek https://dsmile­.cz/krvaceni-dasni/
Mohlo by pomoci.