Daniel16

Krev při čištění zubů. Je to zánět dásní?

Je mi 13 a občas, když si čistím zuby (hlavně elektrickým kartáčkem), mi mírně teče krev z mezírek mezi zuby. Vždy tedy jen z jedné při jednom čištění. Zatím je to dobré při jídle. Je to zánět dásní?

Nejlepší odpověď
quentos

Může být a nemusí. Fundovanou odpověď dá jedině zubař.

Další odpovědi
anonym

Může jít o nevhodný kartáček, počínající zánět, nezhojenou ranku…
Zajdi si za zubařem – a kartáček (nástavec) vezmi sebou.

Toruk

Kdyby ti tekla krev z celých dásní, vypadalo by to na paradentózu. Jestli jen z jedné mezírky mezi zuby, tak to bude lokální – jestli jde o zánět dásně, nebo kaz, nejlépe poví profík, tedy zubař.

marci1

Pokud mohu radit, nepoužívej elektrický kartáček. Samozřejmě jedině návštěva zubaře jednou za 6 měsíců Ti zaručí, že Tvoje zuby budou v pořádku a nemusíš o ně mít obavu. Třetí zuby nám bohužel už nenarostou. 🙂

mosoj

Kup si zubní pastu Paradontal a požívej mezizubní kartáčky. Zubař ti nic jiného neřekne.