berta 4

Svatý Grál

Co znamená být součástí svatého grálu

Nejlepší odpověď
annas

O svatém Grálu si můžete přečíst v odkazu
http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=svat%C3%BD+gr%C3%A1l&­sa=Vyhledat

Doplním odpověď na podotázku.

Domnívám se,

1. se byste se mohla stát členem hnutí New Age. Jeho jedním střediskem je Glastonbury.
Totiž legenda o králi Artušovi je spojena s pradávným ostrovem Avalon. V 15. st. jej sir. Thomas Malory ztotožnil s Glastonbury, kde prý mniši našli rakev krále Artuše a jeho manželky. Hlavním tématem je tedy hledání svatého Grálu.
V tomto hnutí nejde jen o náboženské hledání, neboť zážitek hledat něco posvátného není jen náboženský, ale intelektuální, umělecký, tělesný, citový…
Povídání o tomto hnutí je velmi rozsáhlé. Teorie – boží moudrost, poznání božského, animismus atd.

2. nebo členem Hnutí svatého Grálu – podrobnosti v odkazu
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hnut%C3%A­D_gr%C3%A1lu

Úvod do světa idejí + v. v.

Další odpovědi
Bičiště

Grál je mísa, ze které podle legendy jedl Kristus svoji poslední večeři a do které Josef z Arimatie zachytil krev z probodeného boku ukřižovaného Krista.V pozdější podobě znamená výraz grál symbol něčeho tajemného,pos­vátného,spásné­ho.„Grál“ je součástí mnoha literárních děl, mimo jiné i pozdějších verzí legendy o králi Artušovi.(Josef z Arimatie byl Kristův tajný učeň a římského prokurátora Piláta Ponského, požádal o vydání Kristova těla po jeho ukřižování)

honza19hk

copak,koukáš na hvěznou bránu??