suvenýr, Chorvatsko

Nevíte, jak se jmenují takové 2 kuličky (průměr cca 4 cm řekl bych) spojené provázkem, uprostřed toho provázku je kroužek, který se nasadí na prsteníček a pak se pohybem ruky dolu a nahoru těma kuličkama pinká o sebe? Prodávali to jako suvenýr v Chorvatsku, hráli si tam s tim snad všichni, ale já blbec si to nekoupil. Chci to sehnat někde u nás, ale nevím, kde to prodávají?!
Doplňuji:
Vím co je astrojax a ten to opravdu není. Tohle jsou opravdu jen 2 koule na provázku, né 3 a na prst se to zavěsí za ten kroužek uprostřed.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Jsme na tom stejně, taky jsem byl v Chorvatsku, všichni to mají a já jedinej to nemam.. a taky nevim jak se to jmenuje :D :o)

Pokročilý

Nevím jak se to jmenuje, ale prodávají to vietnamci v Brně na Olomoucké ulici v jednom z těch velkých překladišť ;)

Bronzový

Podle popisu by mohlo jít o Astrojax

Je to velice jednoduchá věc, kterou byste si možná s určitými zkušenostmi a znalostí fyziky dokázali udělat sami. Jde o tři kuličky zavěšené na úzkém provázku ve stylu "dvě na koncích, jedna se volně pohybuje mezi nimi po celé délce provázku". Jde o to, že volně se pohybující kulička dodává celému "zařízení" různou odstředivou, dostředivou a kdovíjakou sílu, takže Astrojax lze všelijak protáčet okolo různých částí těla, přehazovat jednu kuličku z ruky do ruky, tvořit "Orbity" (to je vlastně taková malá centrifuga), prohazovat pozice spodní a horní kuličky (to jsem ještě neřekl, ale snad jste si to domysleli: Astrojax se drží za kuličku, která je nejvýše, a "točí" se pouze s volně se pohybující a dolní "brzdovou" kuličkou).

Pokud je to ono, zakoupíte v prodejnách, kde prodávají pomůcky na žonglování nebo na netu, např. zde:

Zdroj: http://www.22.cz/shop/zbozi/68 /p-1/Astrojax

Pokročilý

my jsme tomu říkali matlakoule

Pokročilý

nějaký cirkusák by to mohl vedet

Diskuze k otázce

Maggienka

Sice pozdě, ale je to Klik Klak.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.