Avatar uživatele
Tonda Káňa

Stýkáte se občas se svými učiteli či spolužáky ze školy?

Ať už s učiteli či spolužáky ze základky či střední nebo i vysoký. Já se občas potkám jen s pár kluky ze základky, s ostatnimi ne, to byly … no nechci, aby to zase smazali…

Jak vy? Já mám v okolí hodně lidí, kteří se scházejí každý rok se spolužáky a třídními. Pak jsou ale i lidé, kteří se s ostatními nikdy nechtějí vidět. Jak to máte vy?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, paul1, Ametyst před 15 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Jen na organizovaných třídních srazech. Pár lidí ze střední a z vysokém mám na sociálních sítích, tak třeba popřeju k narozenimám nebo svátku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jirka F

Ano, jak se základní školy tak i ze středního odborného učiliště.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Každý rok se koná nějaký školní sraz. Čím jsme starší, tím častěji se scházíme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Ano, s užší skupinou (zdravé jádro) dokonce každý měsíc. Tak je to posledních 20–25 let. Před tím jsme pořádali jen kulatá výročí.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Scházíme se alespoň jednou za 5 let jak se spolužáky se ZŠ tak ze střední. ZŠ občas i plooficiálně někdy mezi. Samozřejmě jsou lidé, kteří jsou tam téměř vždy a lidé, kteří nepřišli skoro nikdy. Jedna holka nepřišla nikdy, je z menšiny a dostávala to sežrat ☹ Mrzí mně to, ale teď po letech už s tím asi nic neuděláme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Bejvávalo. Už dávněji se nescházíme, ony už naše řady také prořídly a hodně odmítalo účast pro nemoc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

Ještě to tak… 😅 Učitele jsem nikdy nemusel.
Osobně neznám nikoho, kdo by se stýkál se svými učiteli ze ZŠ. Až na jednu, ale to proto, že se z ní stala učitelka a pracuje na MŠ/ZŠ, kam dřív chodila. Tak to bych nepočítal.
Učitelé nikdy nebyli kámoši. Měli odměřený a profesionální přístup. Když už, tak to spíš vždycky bylo učitelé vs žáci. Často to byli přísní nebo jen nepříjemní morousi.
Ze střední se pár lidí scházelo s některými učiteli, ale to jsou výjimky. Učitelé mladší a pohodovější a žáci spíše takoví ti vlezdoprdelkové, šprti a trochu přihloupější (nevím sice, jak tos tím souvisí, ale nějak asi jo).
Mnoho učitelů už je navíc v důchodu (protože už tehdá nebyli nejmladší), několik z nich už zemřelo, včetně třeba třídní…

Spolužáci ze ZŠ šli na různé střední a do různých měst. Někteří už mají rodiny, někteří se odstěhovali (včetně mě). O většině z nich ale nevím. Ztratil jsem kontakti praticky hned po konci ZŠ. Soc. sítě taky nějak nepoužívám. Taky kolem 8. třídy začali VŠICHNI docela solidně chlastat, někteří kouřit a pár i fetovat. Nebylo o co stát.

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

S několika málo spolužáky ze ZŠ jsem ve spojení na FB, s ostatními ne. Buď na FB nemají účet nebo je prostě nedohledám, protože zejména spolužačky po svatbě změnily příjmení.
Když ještě fungovala stránka Lidé.cz, celá moje bývalá ZŠ tam měla profil a seznam spolužáků, jen 8.A ne. V současné době je moje bývalá ZŠ
Sraz po 10 letech se nekonal, po 20 letech tuplem ne, nikdo se nepostaral, nezorganizoval; já jsem měla krátkodobý záchvat to spáchat, ale nebyly možnosti, jak kontaktovat spolužáky, sociální sítě nebyly, a když polovina lidí byla z města pryč… Toť základka. V současné době je moje bývalá ZŠ plná cikánů a sociálně slabších studentů, a to v roce 1986 slavila 100 let od založení.
Na SOU jsem si myslela, že to bude jiné, ale bylo to spíš asi horší, myslím chování spolužaček. Kolektiv na SOU stál za prd, samá holka, jedna ostřejší lokty než druhá, rebelky to byly, a to šlo mimo mě. Záviděly mi v prváku, že po škole nemusím na intr, ale ze školy domů, ve druháku se to změnilo a dojížděla jsem vlakem, mamka nechtěla, abych na internát šla, a ani mě to nemrzelo. Sraz se taky nekonal, ale je fakt, že některé skončily ještě v prváku, a další nedodělaly druhý ročník. Třetí ročník nebyl, můj tehdejší obor byl jen na dva roky, až po mě se rozhodlo, že bude na tři roky. Tady o nějaký sraz absolutně nestojím, měla jsem tam jen jednu kamarádku, s tou jsme si dopisovaly, teď si píšeme přes Messenger. Ani ona pokud vím, nemá kontakty na ostatní a taky nestojí o nějaké srazy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WalterBishop

ne je to laciná holota

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Před pár dny jsem viděl zástupce ředitele u hypermarketu Albertu a asi před měsícem nejhoršího žáka ze třídy Tomáše, který propadl v sedmé třídě. Ten se ale pravděpodobně vyučil a vykonává povolání elektrikáře.

Setkání ale bylo dílem náhody.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elkon

Tak to se k nim Bishope přesně pasuješ.

Nový příspěvek