Styk otce s dítětem

jsem 2 roky rozveden ve své péči mám 12letou dceru další 2 děti má v péči matka, jde mi o styk s 5letou dcerou kterou má vpéči matka, mohu si jí brát sice kdykoli ale jen na 1 den tedy od rána do 18hod. chci dceru mít i na víkend tedy přes noc, to mi není umožněno protože prý je dcera fixovana na matku, pry by plakala apod.matka to nechce ani zkusit, nechci se tahat po soudech jaké mám možnosti

Odpovědi
Marky71

Pokud se s matkou nedomluvíte, tak pak lze jedině soudně

standa

Jak už bylo řečeno, existují pouze tyto 2 možnosti:

  1. DOHODA obou rodičů
  2. rozhodnutí SOUDU na návrh jednoho z rodičů

Měl bych jeden praktický nápad:

  • zkuste exmanželce navrhnout, že byste to s dcerkou zkusil (dát ji u vás spát) a pokud by měla plakat, tak ji k exmanželce ihned přivezete
  • a ten ´nápad´ je o tom, že byste do této akce „zatáhnul“ starší dceru, která by pomohla ´ohlídat´, že vše proběhne, tak jak si exmanželka přeje
  • možná je to hloupost, ale napadlo mě to, protože sám jsem rozvedený, mám 4 děti a vím, že by to mohlo fungovat