Jana²⅞

Studuje někdo obor geoinformatiku?

Prosim studuje někdo obor geoinformatiku? Hodila by se mi pomoc a řady ke studiu..

Odpovědi
metalavenged

Přiblížila bych ti to asi tak, že v geoinformatice geodet pracuje v počítačových programech. Pracuje hlavně s mapami.

„Geoinformatici vytvářejí a spravují mapy v počítačových systémech, přebírají naměřená data, které dále doplňují o nové informace, jevy a skutečnosti o které je původní mapa obohacena. Pracují s mobilními systémy sbírající data.“

Zdroj ti pomůže více vysvětlit obor na střední škole v Opavě. Nemusíš mít o to zájem, jen si to pročti. :)

Zdroj: http://www.spso­pava.cz/geode­zie-katastr-nemovitosti