Stromky tresni – lonsky rok vysazene , jsou listy napadene mšicema a " nekdo " mi ozira listy … ☹.

Nemam zadne zkusenosti. Existuje proti tomu i neco prirodniho, nebo mam koupit chemicky postrik ? Diky.-iv-

Nejlepší odpověď
beer

Začni s těmi mšicemi, nejlépe postřikem:
http://hobbyzah­rada.cz/clanek-2045-tresen_choroby_a_skud­ci_tresni.htm
Požerky listů bych řešil až následně, možná bude nutná identifikace škůdce.

Další odpovědi
dudu

Byla by velká škoda stromky ztratit. Bez otálení se podaďte v drogerii, kupte patřičný postřik a sazenice ošetřete. Loni jsem řešil podobný problém u švestek a hrušní, stačil jeden utrejch ve spreji a po dvou apliikacích bylo všek OK. No jen pro pořádek, minulý týden je pěkně zdevastoval noční mrazík. Jejich osud je nyní v rukou matky přírody.

anonym

Proti mšicím se mi osvědčil Pirimor.

venkovan

Mnšice stačí omýt mýdlovou vodou, taky se omývaly výluhem z cigaret apod. Nejlepší je dost slunéček – koukal jsem, že žravé jsou i ty japonské které se k nám dostaly.
Někdy stačí i odstříhnout listy se mšicemi a listy spálit, zalít vodou apod.
Postřiků je hodně – je potřeba se podívat. určitě budou i na nějakém přírodním základě jako jsou spory hub apod.
A ty díry v listech – to může být i chroust. Nicméně breberek co škodí je víc.

anonym

Pro nasi annas : To aby hned po ranu neomdlela .. , ze nepisi msicemi … ! Me snad odpustite. 🙂 . Kdyz nevim, jestli se pise mekke , nebo tvrde , tak pisu : A.
( msicema ). 🙂 -iv-