led

Stretávame sa s tým v škole, na pracovisku, v bežnom živote i na internete… Stále navážanie sa na druhého,

večné hľadanie chýb, nenechať nitku suchú na druhom, ovplyvňovanie názorov ostatných na takto postihnutého/pos­tihnutú, zhadzovať v očiach iných… čo má na takto postihnutého nepriaznivý vplyv, niekedy končiaci až skutočnou, duševnou či virtuálnou sebevraždou…
Nemusí ísť len o priamy, či fyzický vzťah, môže to byť aj virtuálne na internete.
Otázka:
Ako sa táto činnosť volá a čo možno proti tomu robiť? Ako presvedčiť človeka, aby tak nekonal?

Nejlepší odpověď
Andělé

Jde o psychické týrání. Většinou týrají ti,kteří mají deprivační zkušenost z dětství,kdy byli sami týráni. Jsou citově vyprahlí,touží po lásce,ale nedokáží okolo sebe vytvořit citové zázemí,protože sami žádné nepoznali. Destrukcí,kterou si prošli,si nahrazují zvedání si sebevědomí ubližováním druhých. Zlo páchané na nich,páchají dál. Touží po utrpení své oběti a moci nad ní. Jeho nástrojem je strach,kterým ovládá a útočí. Nabíjí je to.Jejich citová vyprahlost je nedokáže před ničím zastavit.
Tito lidé nikdo nepřesvědčí,aby takto nekonali. Pro ně je snadnější ubližovat druhým,než aby se vrátili na správnou cestu. Oni vědí,že vždy se můžou vrátit. Ale sami si vybrali.
Zlo je všude,i ve virtuálním světě.Musíme proti té zrůdnosti bojovat a nenechat se stáhnout. Nedovolme,aby slušným lidem bylo ubližováno a trestejme zlo po právu. Spravedlnost dostihne každého,ale zde zvítězíme jedině tím,že tyranovi necháme zablokovat profil.
Už pro ten klid a mír to za to stojí,ne? I my sami za to stojíme,je to jen na nás.

Další odpovědi
beer

Podle mne je to druh šikany. A jak proti tomu, to se píše neustále. Jenže často jsou ty rady ve svých důsledcích jakési bezradné )
Názor
Doplňuji:
Jinou věcí jsou například pomluvy (také obsaženo v popisu otázky), na které zákon reaguje malinko lepší obranou.

Drap

Nevím, jaké to má pojmenování. Bohužel potkal jsem během života několik takových lidí. Jediné co snad pomůže je tvrdý , nekompromisní postoj vůči nim. Bohužel, v poslední době jsem si všiml, že podobní lidé mají dost často velmi rychlý kariérní postup a stávají se oblíbenci šéfů. Hlavně to takhle asi funguje v soukromé sféře.

vagra

Led, takové jednání snad ani nemá slušné a přitom výstižné pojmenování.
Proti takovým lidem, se nedá nic dělat. Snad jen upozornit na jejich nevhodné jednání. Účinná obrana, v pravém toho slova smyslu, opravdu neexistuje.
Například na Odpovědích, by mohli zasáhnout administrátoři těchto stránek, ale těm je to, jak je vidět, jedno. Proč by to dělali. Napjatá atmosféra jim vlastně vyhovuje.
Spoléhají se na kodex a elementární slušnost a takt uživatelů, ale jak je vidět, najdou se jedinci, kteří se pasou na tom, když můžou někoho zesměšnit, ponížit, pomluvit, nebo se aspoň o něj nevhodně otřít… Vždy a všude se takoví lidé najdou. Anonymita, např. na netu, jim dává křídla a dovolí si daleko víc, než by si dovolili v běžném styku. Tam jsou možná až moc velcí gentlemani.
Mám dojem, že si ani neuvědomují, jak tím někomu jinému škodí. Nebo to dělají úmyslně, pak to svědčí o jejich charakteru.
Pokud nebude takové jednání trestáno, pak se nic nezmění.