střet zájmu

pracuji u ochranky jako strážný na hl. pr.poměr a našel jsem si práci na dpč u jiné ochranky jako pochůzkář při mimořádných akcích a zaměstnavatel mi vyhrožuje,že je to střet zájmu a že mě propustí pokud budu tuto činnost na dpč vykonávat. Má na to právo ze zákona? a je to střet zájmu, jak mi tvrdí? Děkuji za odpovědi

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

"Zákon" tuto vámi zmiňovanou situaci vůbec neřeší..., a pokud v pracovní smlouvě nemáte ustanovení, které by omezovalo vaši případnou jinou výdělečnou činnost, tak se (teoreticky) nemáte čeho obávat.

Samozřejmě, že by bylo ideální, abyste u zaměstnavatele pracoval nejen podle podmínek, stanovených pracovní smlouvou, ale i v dobré pohodě a shodě se zaměstnavatelem...

Další odpovědi:

Zlatý

Ano, je to střet zájmů, které spočívá v tom, že zkušenosti které získáš u současného zaměstnavatele a které ho stojí nějaké peníze, aby tě v tvé práci zdokonalil využiješ pro práci u jiné firmy.
Argumentace, že ho to nic nestojí není na místě, neboť on tě vybaví různým školením, v pracovní době se ve své práci rovněž zdokonaluješ apod.
Nedívej se na to z pohledu, že by ti např. nic nedával, ale i to, že pro něj vykonáváš práci, získáváš praxi v oboru.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.