Avatar uživatele
Registrovaný

Stravné při služebních cestách

Dobrý den, při služebních cestách nám zaměstnavatel platí jen dopravu (podle jízdenek apod.) ale odmítá hradit stravné. Konkrétně jsou to cesty na školení, prý tam máme jídlo zadarmo, ale dostáváme tam pouze kávu (čaj) a sušenku. Má na to právo? Jde o celodenní akce.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Zaměstnavatel si nejspíš nesprávně vykládá ustanovení § 163/2 zákoníku práce, které za určitých podmínek umožňuje krácení stravného (detaily zmiňovaného ustanovení naleznete níže ve zdroji)

Podle mého názoru nelze z důvodů poskytnutí uvedeného občerstvení (které rozhodně nemá charakter snídaně nebo oběda nebo věčeře) krátit nárok na stravné ani o 1%.

Máte nárok na stravné (diety) ve výši 61 Kč / den
http://business.center.cz/…

Doporučuji následující:
- požádejte organizátora školení, aby vám písemně potvrdil jaké je složení podávaného občerstvení
- sdělte (písemně) zaměstnavateli, že pokud krátí ´stravné´ z důvodů výše uvedených, tak postupuje nesprávně (přiložte kopii dopisu od organizátora školení) a vyzvěte jej, aby vám stravné zpětně doplatil
- je na vás kam až zpětně se chcete se svým nárokem vracet...

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast7h2.aspx

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.