HarpPlayer

Nevíte, proč se píseň M. J. jmenuje Stranger in MOSCOW, když byla natočená v USA?

Jen nechápu, proč se to jmenuje Stranger in MOSCOW,
když je to celé natáčené v N.Y. … ?

Stranger in Moscow – Jedna z nejlepších písniček, kterou jsem kdy slyšel

Nejlepší odpověď
annas

Cizinec v Moskvě. Název písně souvisí s pobytem M. J. v roce 1993 v Moskvě.
M. J. se díval z hotelu v Moskvě a pozoroval v ošklivém deštivém dni zástupy fanoušků.

Ale přesto se cítoů v cizím městě sám a opuštěný. stejně jako ti z jeho písně. Nebezpečí osamělosti … sám mezi lidmi.

Píseň vznikla v době, když by M. J. obviněn ze sexuálního zneužívání dětí. Má ale mnohem širší význam.

Podrobnosti se dovíte v odkazech.

http://my-angel-michael.blog.cz/1010/v-pozadi-pisne-stranger-in-moscow

https://en.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Stranger_in_Mos­cow

Další odpovědi
iceT

Názvy písní se nedávají podle toho, kde se natáčejí, ale podle úplně jiných kritérií.

Může to být nejlepší písnička pro tebe, ale rozhodně znám nejméně dvacet lepších pro mě.

nyjono

Já zase nechápu, proč pokládáš otázku až v poli pro doplňující inforace.
V poli pro položení dotazu nám oznamuješ, že se ti písnička líbí…

led

Názov piesne väčšinou určuje o čom pieseň je, nie kde sa nakrútila.
Ak knihu o Českej vysočine vytlačili v slovenskej tlačiarni, má byť preto v názve Slovensko?