Lurius

Stojí mladší generace holek o gentlemany, nebo už se spokojí jen s feministy?

Když je pro ně chování gentlemanů ponižující

Nejlepší odpověď
Filip84

To není o věku.

A ani to není tak, že je kluk feminista, kluk gentleman a mezi tím Macocha.

Pořád jsou holky, co jsou „růžový“ (jak shemale! 😂 Dneska se nejfemininněji oblékají vlastně muži! Bohužel. 🙃😅), cítí se dobře ve svý ženskosti, dávají to najevo. A ani bych neřekl, že jich je méně, nebo více.

Většině ženských vyhovuje, chová-li se muž s respektem k jejich ženství. Ale, pozor, velká spousta žen nerespektuje mužství! To ale není o feminismu, to je o tom, že to jsou gumy. No, tak pak se ale nemohou divit, že? 🤷‍♀️

Další odpovědi
Disraeli

Jak které, některé ani jedno (některé jsou rády když se k nim chováš jako k dě*ce, s mírným opovržením nebo nezájmem, to pak není feminismus a rozhodně ani gentlemanství). Hlavně jak kde. Jiným stačí, když se k nim chováš „přirozeně“, bez okolků.
Řekl bych, že i dnes (stále) ve většině světa uvítají spíše gentlemanství. Ale pro sympatie to zpravidla nestačí (pokud tam není sebevědomí aj – proto se taky říká, že holky mají rády grázly, což je částečná pravda… ti většinou nejsou ani džentlmeny ani feministy).

Rokio

Případ od případu. Řekl bych, že některé a zvlášť ty starší projevy džentlmenství o­cení.

Pepa25

Blábol. Chování gentlemanů nemůže být pro nikoho ponižující a nejsou „jen feministé“, ale naopak feministé jsou pro holky atraktivnější než jen gentlemani staré školy.

da ny

Proč „nebo“?
Vždyť ideální by byl gentleman a muž příznivě nakloněný ženám (význam slova feminista).
Z toho pak vyplývá to ostatní 😉
Mladší generace dívek a žen, zřídka stojí o „Ailpašu z Bagdádu“,,kterému bude dělat posluhovačku, kuchařku, pradlenu a matku…
JÁjové, nejsou v kurzu a oblibě.
O takové ty řeči: „Já jsem jí pustil…“ „Já jsem jí umyl nádobí“, „Já jsem jí došel nakoupit“, „já jsem jívyndal prdlo z pračky/sušičky“, „, "Já jsem jí koupil pračku“, Já jsem jí pověsil záclony"..... jsou k ničemu a mimo mísu.
S tím, ať jde gentleman nebo grázl, do háje..... 😉
Dělá to snad pro sebe, pro ně, pro děti (ty jsou také jeho, tak proč by je neměl hlídat, učit se s nimi, hrát si s nimi, vodit/vozizt nebo vyzvedávat je ze školky, školy, z kroužků).
 😉

Lucyfer

No, v první řadě, co je to feminista? (Případně i gentleman.)

Třeba podržet dveře jsem nikdy nechtěla/nepot­řebovala, nedává mi to smysl (jen nějaký zvyk z dob, kdy ženské nosily velké sukně a nastupovaly do kočárů).

Filip84

dany: „Alipaša z Bagdádu“! 😂😂😂

Jestli někdo po první/m „jajánkovi/jajánce“ nevystřízliví, tak mu nepomůže nic! 😃😈

Disraeli

Pepa25, blábol! :D Ženy/holky nepotřebují zvláštní pozornost, nepotřebují být kupovány, zvládnou si dveře otevřit samy, nepotřebují přednost, vzletnou mluvu/oslovení ani nějaké „ochranitelství“ ani zájem „elegantního snoba“. Tohle všechno a mnohé další jsou názory různých feminsitek. Samozřejmě feminismus NEMUSÍ být v rozporu s gentlemanstvím, ale to nemění nic na to, že to tak spousta žen/feministek bere… jako přežitek, stereotypy, apod. Feminismus je místami radikální i misandrinní – což je daleko od toho, jaký by měl být.

Filip84

Disraeli: To máš, jako se vším: že se někdo považuje za feministu/ku, neznamená, že jím také je! 😃

Disraeli

To jsou ovšem celé feministické organizace a směry (třeba hlavně v USA). Kdo ví jak velký podíl z celkového feminismu ve světě, stojí na těchto negativech.

Filip84

Disraeli: To máš pravdu, to jsou! Ty, asi hodně. Z tý původní myšlenky, z toho positivního, se asi až tak moc nedochovalo.