Štěkání psa

Dobrý den,
doufám, že mi tady někdo poradí... Jedná se o to, že jsem dnes zjistila, že si jeden soused na nás stěžoval, že náš pes štěká a vyje, údajně často. Nevím, co pro něj je často, ale vzhledem k tomu, že naše babička k nám chodí téměř denně a pes tedy není sám, tak nevím, jak si to mám vysvětlit.
Vyzkoušeli jsme 2 antištěkací obojky, jenže pes jen zakňučel, zavyl a zaštěkal si znova. Zvažovali jsme i operaci hlasivek, ale náš veterinář nám řekl narovinu, že takový požadavek nikdy neměl a ani netuší, zda se to smí.
Mimochodem, tento soused si kdysi stěžoval i na jiné sousedy, co mají psa. Ti se odstěhovali do RD, tak maj teď klid. Nyní začíná útočit na nás. Může být rád, že ten pes nemluví.
Netvrdím, že si nezaštěká, ale aby to bylo pořád, to nevěřím. Nikdo jiný si nestěžuje.
Někde jsem slyšela, že pes má nárok za celý den 1/2hodiny nárok štěkat(nemyslím tím v kuse).
Prosím, poradí mi někdo? Děkuji!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nyní jsem nevěřila co čtu, nechat psa operovat aby neštěkal? To snad nemyslíte vážně ...to si kupte plyšového .

Znám tohle moc dobře a vím jaké to je poslouchat psa, který štěká a štěká, majitel není doma tak netuší , jak pejskovi je smutno a dává to najevo štěkotem....

Myslete si co chcete, když má být pes sám doma je to pro něj utrpení ...lepší je si ho nepořizovat ....obzvlášť v bytě , něco jiného to je v domku, tam může běhat venku

Další odpovědi:

Zlatý

Je potřeba zjistit, zda se sousedova tvrzení zakládají na pravdě. Pokud ano, existují více či méně úspěšné způsoby jak odnaučit psa přílišnému štěkání, zkus navštívit tuto stránku,
http://www.ifauna.cz/…
případně další:
http://www.google.cz/…

Zlatý

Asi bych zašel za sousedem se domluvit jak pes štěká a kdy. Třeba flaška vína lecos vysvětlí. Ale fakt je, že některým lidem štěkot oprávněně vadí - mohou být již na hluk přecitlivější apod. Jiní naopak potřebují mít dalšího nepřítele.
Kdyby to bylo opravdu špatné, zkusil bych najít dobrého psího psychiatra či psychologa aby pomohl najít příčinu. V neposlední řadě třeba i odhlučnít místnost.
Léčbu česnekem z etických důvodů nedoporučuji.

Diskuze k otázce

Gabík81

Děkuji za rady.
Mimochodem, ta operace byla zvažováná jako úplně poslední řešení. Takže plyšového psa si fakt koupit nepůjdu. Náš pes je sice darebák na některé věci, ale jeho krásný kukuč mi plyšák nenahradí. Prostě je tvrdohlavý, tak budem muset vyzkoušet něco jiného a poptat se znova sousedů, co se děje, když nejsme doma. Jak jsem uváděla, je to jediný člověk, co si stěžoval. Jinak s ostatními sousedy vycházíme velice dobře.
Ještě doplním, že odpoledne a večer doma jsme, já chodím do práce kolem 10hod. dopolední a s manželem se společně vracíme nejpozději v 16hod. už se synem ze ŠD.

Pipka

TAK TO JSOU VŠICHNI takový sousedé normální DEBILOVÉ.A mělo by se začít uvažovat o tom aby nebyl štěkot rušením,je to normální projev toho daného zvířete.Na mě si na vesnici také jeden takovej stěžoval že kokrhá kohout.Tak mať ty lidé jdou někam do izolace,tupci blbý

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.