marge.s

Je možné v současnosti stěhování při daných opatřeních vlády?

Dobrý den, známá se chtěla ke konci března stěhovat ale nikde nemůžu nemůžu najít zda je to možné. Jde to při těchto nových opatření či ne?
Jestli někdo ví děkuji za odpověd už je toho tolik že se v tom ztrácím .
--

stěhování v této době

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

ne! nejde to

Anketa je chybně stanovená, chybí možnost Jiná odpověď, protože je stěhování třeba zvážit.

"Stěhování v době nouzového stavu
Pokud z nějakého důvodu opravdu musíte změnit místo vašeho trvalého bydliště, dodržujte při stěhování všechna aktuální nařízení – pobyt více než dvou osob pohromadě venku (vyjma rodinných příslušníků), zakrytí nosu i úst, odstup od ostatních alespoň 2 metry. Prosíme, myslete také na to, abyste nové prostory, ve kterých budete pobývat, nejprve vydezinfikovali, a to nejlépe v gumových rukavicích.

Samotné stěhování byste však měli nejprve důkladně zvážit. Nyní na to není vhodná doba.

https://es-la.facebook.com/hej­niceuliberce/pho­tos/ke-st%C4%9Bhov%C­3%A1n%C3%AD-v-dob%C4%9B-nouzov%C3%A9ho-stavu-pokud-z-n%C4%9Bjak%C3%A9ho-d%C5%AFvodu-opravdu-mus%C3%ADte-zm%C4%9Bni/10­157262607655756/
--

"Stěhování ze stránky Covid porltál

"Pokud nejste v karanténě nebo izolaci, stěhování je možné. Omezte se ale jen na nezbytně nutné případy. Pokud se stěhováním nemusíte spěchat, odložte je na dobu, kdy bude riziko nákazy nižší.

Při stěhování je nutné dodržovat zvýšená hygienická opatření, především mít po celou dobu kontaktu s osobami mimo rodinu respirátor či chirurgickou roušku, desinfikovat si ruce a dodržovat rozestupy. Z důvodu prevence prostory také pravidelně větrejte.

Pokud máte uzavřenou nájemní smlouvu, , nejste v karanténě nebo izolaci. Jde o zajištění základních potřebu, tak můžete.

https://covid­.gov.cz/situa­ce/zivotni-udalosti/nakup-nemovitosti-stehovani

Ale protože je třeba se odhlásit z trvalého bydliště a přihlásit do nového, měla by mít vaše známá doklady, které se týkají uzavřené smlouvy. Co platí pro stěhovací firmu, ta určitě ví, jak má postupovat.

https://covid­.gov.cz/situa­ce/zivotni-udalosti/nakup-nemovitosti-stehovani

Další odpovědi
led

ano, jde to

Túto otázku zašlite vláde, ktorá jediná má právomoc meniť svoje rozhodnutie, pokiaľ tak nespraví súd.
V prípade, že odpoveď bude kladná, riaďte sa podľa nej.

Laicky platí:
1 – ano, jde to, ale…
platí pod podmienkou že nejdete z ohrozeného regionu do zdravého a po sťahovke nastúpenie karantény v stanovenej dĺžke a následným covidtestom.
2 – ne! nejde to!
ak sa plánujete sťahovať z ohrozeného regiónu do bezpečného (ak je vôbec taký)

Ak sa chcete vysťahovať do lesa ďaleko od ľudí a žiť z toho, čo dá príroda, snáď vám to povolia.

túto odpoveď berte ako „tanec nad plačom“

Lgee

ano, jde to

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Obávám se, že je to šedá zóna – na jednu stranu to není ve výjimkách, na druhou pokud to souvisí s prací nebo dětmi, je to domluvené apod., tak bych osobně do toho šel. Znám člověka, který má už několik týdnů domluvené stěhování na tento týden a navíc z okresu do okresu, už vypovězený nájem atd. – držím mu palce, ať to klapne. Nicméně pokud je to jen ve fázi plánů, tak bych raději počítal s odkladem.