zjentek

Staví se vodní zdroje i v nížinách? Jak nejníže je to možný a které takové jsou dobrým příkladem k uvedení?

Jestli když si otrávíme třeba řeku si to zpátky zase pěkně vypijeme. Chápete – jestli si to zpátky zase pěkně vypijeme, když si otrávíme třeba řeku.

Nejlepší odpověď
Dochy

Vodní zdroje? Vodní zdroj buď existuje, nebo ne. Stavět se může zařízení pro jeho využití (úprava, čerpání)
A kupodivu se na výrobu pitné vody používá i voda mořská.

Další odpovědi
paul1

Artéské studny:

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Art%C3%A9sk%C3­%A1_voda

dudu

Bez problémů. Jedná se např. o vodní dílo Gabčíkovo. Kvůli splavnosti je zde hladina Dunaje dokonce vedena v umělém korytě na terénem. Jde o technický zázrak srovnatelný s přehradou Dlouhé stráně.