Blecha

státní smutek ?

Co to znamená státní smutek ?
Doplňuji:
A co je do toho občanům ? je to jako normální den ne ?

Nejlepší odpověď
annas

Státní smutek vyhlašují představitelé státu (prezident, vláda), když dojde k nějaké tragédii, a to na počest uctění památky těch, kteří neštěstí nepřežili. Státní smutek nemusí být vyhlášen jen v zemi, jíž se katastrofa týká, ale k uctění památky se připojují i jiné státy.
V den smutku bývají státní vlajky na vládních budovách jako výraz soustrasti a solidarity (v současnosti) s polským lidem staženy na půl žerdi.

Doplňuji:
Zřejmě bude ještě vyhlášena minuta ticha, jinak se bude normálně pracovat. I obyčejný občan si třeba vzpomene na ty, kteří během několika okamžiků ztratili své blízké a jimž se náhle změnil život.

Další odpovědi
HOMER

Státní smutek myslím vyhlašuje prezident,je to vlastně důsledek smrti významné osobnosti,velkého počtu lidí(nějaká katastrofa)ap.Visí černé vlajky a tak např. tady v odkaze:

…Jo,lidi chodí dál do práce a nebýt médií,nikdo by to ani nevěděl.

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/ces­ko-ucti-pamatku-obeti-nehody-polskeho-letadla-statnim-smutkem-p9d-/domaci.asp?c=A100411_­114221_domaci_lf

oskar

Statni smutek je vyhlašeny v POlsku.

atriplex

je omezen provoz kasín a sázkových kanceláří