zzzzz

Státní dluh. Komu ty peníze dlužíme?

Myslím komu konkrétně. Celá Evropa i Amerika jsou zadlužené. Nikde se ale neřekne, komu přesně to dlužíme. Myslíte, že Číně? Pokud ano, tak by to mohl být důvod, proč nemůžeme dát embargo na čínské šmejd věci.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud je mi známo,obrovské dluhy nám nadělali už komunisti.Uměle tvořené tehdější ceny-hlavně potravin byly směšné.Ale souhlasím s tím,že dlužíme hlavně svým dětem a vnukům…:D

Další odpovědi
anonym

zzzzz, ono to není tak jednoduché. Bohužel i státní dluhy jsou docela dobrým obchodním artiklem. Komu jsme dlužili včera, už dnes dlužit nemusíme, ale budeme dlužit někomu jinému a o dost více.
Skutečností jako takovou je, že úplně všichni dlužníci dluží vlastně peníze bankám. To jsou dnes nadnárodní finanční korporace, o jejichž vlivu a možnostech je lépe ani nevědět.
Pokud na nerozumné rozhazování našich vlád neměly peníze naše vlastní (české) banky, určitě se našly jiné ve světě, které nám „ochotně“ půjčily.
Jenže ono se TO úročí a někdo TO bude muset zaplatit. Že by ti, co ty dluhy nadělali???

quentos

ten věřitel není jeden, je jich mraky. Stát dluží doslova „kam se podívá“

anonym

Sami sobě!

Drap

Jsou to převážně banky, spekulanti, některé státy a třeba i jedinci kteří nějakou formou koupí dluhopisy. Především to však dlužíme našim dětem a vnukům

led

Je to uzavretý kruh. Veľmi zjednodušene:

  • A- má problémy s financovaním, požičia si od -B-.
  • B- si požičia od -C-, aby mohol požičať -A-
  • C- si požičia od -A-, aby mohol poskytnúť -B- peniaze na pôžičku -A-
  • A- spláca úroky z pôžičky a pôžičku -B-, ten spláca -C, ktorý spláca -A-

Podobne, ale vo veľkom to funguje aj vo svetovom merítku…
Kto na toto dopláca? Obyvatelia dlhujúcich štátov.

anonym

Dluží tomu, od koho si stát půjčí.

blato

To je dobra otazka. V podstate nikto nevie presne, komu stat dlzi. Ale vsetci vedia, kto dlh zaplati. Su to obcania statu vo forme vyssich dani! Chyba v pozciciavani vznika v tom, ze vsetky dlhy su osetrene zmluvami, len dlh medzi obcanom a statom (politikmi, ktori ho zastupuju) nie. Cize vlada si peniaze bez suhlasu obcana pozicia a bez suhlasu obcana aj uvali vyssiu dan. A potom len vyhlasi, kolko obcania dlzia a ti musia dlh zacvakat. Za mandat sa povazuje hlas, ktori da obcan vladnym stranam.

tatka2

Je to jednoduché dám vám sem odkaz na jeden rod https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rothschildov%C3%A9
Jim dluží všichni a všechno :)